
| От какъв тип е каросерията, Renault Megane IV Grandtour? | Комби, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 5.6-5.8 л/100 км 42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Renault Megane 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 127-133 г/км CO2 Euro 6 |
| Колко бърза е колата, 2018 Megane IV Grandtour 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 212 км/ч | 131.73 mph 0-100 км/ч: 8.8 сек 0-60 mph: 8.4 сек |
| Колко мощност има, Renault Megane Комби 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 160 кс, 270 Нм 199.14 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Renault Megane Комби 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1.3 л 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2018 Renault 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Renault Megane IV Grandtour Комби 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2018 Renault Megane Комби? | 4626 мм 182.13 in. |
| Колко широка е колата, 2018 Renault Megane Комби? | 1814 мм 71.42 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1339-1444 кг 2951.99 - 3183.48 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1906 кг 4202.01 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2018 Renault Megane Комби? | 507 - 1504 л 17.9 - 53.11 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 7, автоматична скоростна кутия EDC |
| Марка | Renault |
|---|---|
| Модел | Megane |
| Генерация | Megane IV Grandtour |
| Модификация (Двигател) | 1.3 TCe (160 кс) EDC FAP |
| Начало на производство | 2018 г |
| Край на производство | 2020 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Комби |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво - градско (NEDC, WLTP еквивалент) | 6.5-7.1 л/100 км
36.2 - 33.1 US mpg 43.5 - 39.8 UK mpg 15.4 - 14.1 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво - извънградско (NEDC, WLTP еквивалент) | 4.8-5.2 л/100 км
49 - 45.2 US mpg 58.9 - 54.3 UK mpg 20.8 - 19.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC, WLTP еквивалент) | 5.6-5.8 л/100 км
42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 км/л |
| CO2 емисии (NEDC, WLTP еквивалент) | 127-133 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 8.8 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 8.8 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8.4 сек |
| Максимална скорост | 212 км/ч 131.73 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6 |
| Съотношение тегло/мощност | 8.4 кг/кс, 119.5 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5 кг/Нм, 201.6 Нм/тон |
| Мощност | 160 кс @ 5500 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 120 кс/л |
| Въртящ момент | 270 Нм @ 1800 об/мин 199.14 lb.-ft. @ 1800 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | H5H 470 |
| Обем на двигателя | 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72.2 мм 2.84 in. |
| Ход на буталото | 81.3 мм 3.2 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.5 л 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.5 л 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Собствена маса | 1339-1444 кг 2951.99 - 3183.48 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 1906 кг 4202.01 lbs. |
| Максимална товароносимост | 462-567 кг 1018.54 - 1250.02 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 507 л 17.9 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1504 л 53.11 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1700 кг 3747.86 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 705 кг 1554.26 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Дължина | 4626 мм 182.13 in. |
|---|---|
| Широчина | 1814 мм 71.42 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2058 мм 81.02 in. |
| Височина | 1449 мм 57.05 in. |
| Колесна база | 2712 мм 106.77 in. |
| Предна следа | 1591 мм 62.64 in. |
| Задна следа | 1586 мм 62.44 in. |
| Преден надвес | 919 мм 36.18 in. |
| Заден надвес | 995 мм 39.17 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.4 м 37.4 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 7 предавки, автоматична скоростна кутия EDC |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | полунезависимо пружинно окачване, торсион |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 280x24 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 260x8 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |