
| От какъв тип е каросерията, Renault Megane Conquest? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Renault Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 5.8-6.1 л/100 км 40.6 - 38.6 US mpg 48.7 - 46.3 UK mpg 17.2 - 16.4 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Renault Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 131-138 г/км CO2 Euro 6D Full |
| Колко бърза е колата, 2021 Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 205 км/ч | 127.38 mph 0-100 км/ч: 9.1 сек 0-60 mph: 8.6 сек |
| Колко мощност има, Renault Megane Conquest Купе, SUV 2021 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 160 кс, 270 Нм 199.14 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Renault Megane Conquest Купе, SUV 2021 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 1.3 л 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2021 Renault 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Renault Megane Conquest Купе, SUV 2021 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2021 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 4568 мм 179.84 in. |
| Колко широка е колата, 2021 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 1821 мм 71.69 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2021 Renault Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 1347 кг 2969.63 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2021 Renault Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 1876 кг 4135.87 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2021 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 513 - 1296 л 18.12 - 45.77 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2021 Renault Megane Conquest 1.3 TCe (160 Hp) EDC? | 7, автоматична скоростна кутия EDC |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Renault |
| Модел | Megane Conquest |
| Генерация | Megane Conquest |
| Модификация (Двигател) | 1.3 TCe (160 кс) EDC |
| Начало на производство | 2021 г |
| Край на производство | Юли, 2023 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 5.8-6.1 л/100 км
40.6 - 38.6 US mpg 48.7 - 46.3 UK mpg 17.2 - 16.4 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 131-138 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 9.1 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 9.1 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8.6 сек |
| Максимална скорост | 205 км/ч 127.38 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6D Full |
| Съотношение тегло/мощност | 8.4 кг/кс, 118.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5 кг/Нм, 200.4 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 160 кс @ 5500 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 120 кс/л |
| Въртящ момент | 270 Нм @ 1800-3750 об/мин 199.14 lb.-ft. @ 1800-3750 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | H5H 490 |
| Обем на двигателя | 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72.2 мм 2.84 in. |
| Ход на буталото | 81.4 мм 3.2 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.5 л 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 7.5 л 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1347 кг 2969.63 lbs. |
| Допустима маса | 1876 кг 4135.87 lbs. |
| Максимална товароносимост | 529 кг 1166.25 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 513 л 18.12 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1296 л 45.77 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 900 кг 1984.16 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 710 кг 1565.28 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4568 мм 179.84 in. |
| Широчина | 1821 мм 71.69 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2034 мм 80.08 in. |
| Височина | 1571-1576 мм 61.85 - 62.05 in. |
| Колесна база | 2720 мм 107.09 in. |
| Предна следа | 1562 мм 61.5 in. |
| Задна следа | 1584 мм 62.36 in. |
| Преден надвес | 878 мм 34.57 in. |
| Заден надвес | 970 мм 38.19 in. |
| Пътен просвет | 200 мм 7.87 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.2 м 36.75 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 7 предавки, автоматична скоростна кутия EDC |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | полунезависимо пружинно окачване, гъвкава греда |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 280x24 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 260x8 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Размери на джантите | 7J x 17; 7J x 18 |