
| От какъв тип е каросерията, Lincoln Continental Mark IV? | Купе, 2 врати, 4 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Lincoln Continental Mark IV 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 21.4 л/100 км 11 US mpg 13.2 UK mpg 4.7 км/л |
| Колко бърза е колата, 1971 Continental Mark IV 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 190 км/ч | 118.06 mph 0-60 mph: 10.8 сек |
| Колко мощност има, Lincoln Continental Mark Купе 1971 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 212 кс |
| Какъв е обемът на двигателя, Lincoln Continental Mark Купе 1971 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 7.5 л 7538 см3 460 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1971 Lincoln 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 8, V-образен |
| Какво е задвижването, Lincoln Continental Mark IV Купе 1971 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1971 Lincoln Continental Mark Купе? | 5591 мм 220.12 in. |
| Колко широка е колата, 1971 Lincoln Continental Mark Купе? | 2012 мм 79.21 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1971 Lincoln Continental Mark IV 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 2268 кг 5000.08 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 1971 Lincoln Continental Mark Купе? | 450 л 15.89 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1971 Lincoln Continental Mark IV 7.5 V8 (212 Hp) SelectShift? | 3, автоматична скоростна кутия SelectShift |
| Марка | Lincoln |
|---|---|
| Модел | Continental Mark |
| Генерация | Continental Mark IV |
| Модификация (Двигател) | 7.5 V8 (212 кс) SelectShift |
| Начало на производство | 1971 г |
| Край на производство | 1972 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Купе |
| Брой места | 4 |
| Брой врати | 2 |
| Разход на гориво - комбиниран | 21.4 л/100 км
11 US mpg 13.2 UK mpg 4.7 км/л |
|---|---|
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 60 mph | 10.8 сек |
| Максимална скорост | 190 км/ч 118.06 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 10.7 кг/кс, 93.5 кс/тон |
| Мощност | 212 кс |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 28.1 кс/л |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | Ford 385 |
| Обем на двигателя | 7538 см3 460 cu. in. |
| Брой цилиндри | 8 |
| Конфигурация на двигателя | V-образен |
| Диаметър на цилиндрите | 110.74 мм 4.36 in. |
| Ход на буталото | 97.79 мм 3.85 in. |
| Степен на сгъстяване | 8.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Карбуратор |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | OHV |
| Количество на маслото в двигателя | 4.7 л 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 19.4 л 20.5 US qt | 17.07 UK qt |
| Собствена маса | 2268 кг 5000.08 lbs. |
|---|---|
| Минимален обем на багажника | 450 л 15.89 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 85 л 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Дължина | 5591 мм 220.12 in. |
|---|---|
| Широчина | 2012 мм 79.21 in. |
| Височина | 1331 мм 52.4 in. |
| Колесна база | 3058 мм 120.39 in. |
| Предна следа | 1600 мм 62.99 in. |
| Задна следа | 1603 мм 63.11 in. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 3 предавки, автоматична скоростна кутия SelectShift |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач |
| Задно окачване | Окачване на твърда ос, напречен стабилизатор, Спирална пружина |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Барабанни |
| Усилвател на волана | Хидроусилвател |
| Размери на гумите | 225/75 R15 |
| Размери на джантите | 7J x 15 |