
| От какъв тип е каросерията, BMW X1 (E84)? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 7.1 л/100 км 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 км/л |
| Колко ЕКО е колата, BMW X1 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 165 г/км CO2 Euro 5 |
| Колко бърза е колата, 2011 X1 (E84) 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 220 км/ч | 136.7 mph 0-100 км/ч: 7.7 сек 0-60 mph: 7.3 сек |
| Колко мощност има, BMW X1 SUV 2011 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 184 кс, 270 Нм 199.14 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, BMW X1 SUV 2011 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 2.0 л 1997 см3 121.86 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2011 BMW 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, BMW X1 (E84) SUV 2011 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2011 BMW X1 SUV? | 4454 мм 175.35 in. |
| Колко широка е колата, 2011 BMW X1 SUV? | 1798 мм 70.79 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 1510 кг 3328.98 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 2060 кг 4541.52 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2011 BMW X1 SUV? | 420 - 1350 л 14.83 - 47.67 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2011 BMW X1 (E84) 20i (184 Hp) sDrive Steptronic? | 6, автоматична скоростна кутия Steptronic |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | BMW |
| Модел | X1 |
| Генерация | X1 (E84) |
| Модификация (Двигател) | 20i (184 кс) sDrive Steptronic |
| Начало на производство | Септември, 2011 г |
| Край на производство | Май, 2012 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 9.4 л/100 км
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 5.8 л/100 км
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 7.1 л/100 км
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 165 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.7 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.7 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 7.3 сек |
| Максимална скорост | 220 км/ч 136.7 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 5 |
| Съотношение тегло/мощност | 8.2 кг/кс, 121.9 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.6 кг/Нм, 178.8 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 184 кс @ 5000-6250 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 92.1 кс/л |
| Въртящ момент | 270 Нм @ 1250-4500 об/мин 199.14 lb.-ft. @ 1250-4500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | N20B20A |
| Обем на двигателя | 1997 см3 121.86 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 84 мм 3.31 in. |
| Ход на буталото | 90.1 мм 3.55 in. |
| Степен на сгъстяване | 10:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Туин скрол турбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | Double-VANOS, VALVETRONIC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.75 л 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 8.5 л 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1510 кг 3328.98 lbs. |
| Допустима маса | 2060 кг 4541.52 lbs. |
| Максимална товароносимост | 550 кг 1212.54 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 420 л 14.83 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1350 л 47.67 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 63 л 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1800 кг 3968.32 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 80 кг 176.37 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4454 мм 175.35 in. |
| Широчина | 1798 мм 70.79 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2044 мм 80.47 in. |
| Височина | 1545 мм 60.83 in. |
| Колесна база | 2760 мм 108.66 in. |
| Предна следа | 1500 мм 59.06 in. |
| Задна следа | 1529 мм 60.2 in. |
| Преден надвес | 791 мм 31.14 in. |
| Заден надвес | 903 мм 35.55 in. |
| Пътен просвет | 194 мм 7.64 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.33 |
| Минимален диаметър на завой | 11.3 м 37.07 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 18° |
| Заден ъгъл на проходимост | 21.5° |
| Ъгъл на рампата | 16.8° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, автоматична скоростна кутия Steptronic |
| Предно окачване | Амортисьорна стойка, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 312x24 мм |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани, 300x20 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 225/50 R17; 225/45 R18 Гуми на задните колела: 225/50 R17; 225/45 R18; 255/40 R18 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 7.5J x 17; 8J x 18 Джанти на задните колела: 7.5J x 17; 8J x 18; 9J x 18 |