
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.1-9.4 Lt/100 km 75.9 - 25 US mpg 91.1 - 30.1 UK mpg 32.3 - 10.6 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 70-85 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 104 km 64.62 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 21.5-29.3 kWh/100 km 34.6 - 47.15 kWh/100 mi 97 - 71 MPGe 4.7 - 3.4 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 240 km/saat | 149.13 mph 0-100 km/saat: 5.6 saniye 0-60 mph: 5.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 435 bg, 680 Nm 501.54 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Mercedes-Benz GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) Coupe, SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 4940 mm 194.49 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 2018 mm 79.45 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2690 Kg 5930.43 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3310 Kg 7297.3 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe, SUV? | 505 - 1645 Lt 17.83 - 58.09 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Marka | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | GLE |
| Nesil | GLE Coupe (C167, facelift 2026) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 450e (435 bg) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 13.5 Lt/100 km
17.4 US mpg 20.9 UK mpg 7.4 km/Lt |
|---|---|
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 9 Lt/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.3 Lt/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 3.1-9.4 Lt/100 km
75.9 - 25 US mpg 91.1 - 30.1 UK mpg 32.3 - 10.6 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 70-85 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.3 saniye |
| Maksimum sürat | 240 km/saat 149.13 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 161.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 252.8 Nm/ton |
| Net batarya kapasitesi | 25.72 kWh |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Bagajın altında |
| Elektrikli menzil (WLTP) | 104 km 64.62 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 21.5-29.3 kWh/100 km
34.6 - 47.15 kWh/100 mi 97 - 71 MPGe 4.7 - 3.4 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 140 km/saat 86.99 mph |
| Şarj bağlantı noktaları | Görmek için giriş yapın. |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 184 bg |
| Elektrikli motor torku | 480 Nm 354.03 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 435 bg |
| Sistem tork | 680 Nm 501.54 lb.-ft. |
| Güç | 326 bg @ 4250-6100 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 108.7 bg/Lt |
| Tork | 540 Nm @ 2200-4250 dev/dak 398.28 lb.-ft. @ 2200-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256 Evo |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.35 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, CAMTRONIC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Ağırlık | 2690 Kg 5930.43 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 3310 Kg 7297.3 lbs. |
| Azami yük | 620 Kg 1366.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 505 Lt 17.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1645 Lt 58.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 108 Kg 238.1 lbs. |
| Uzunluk | 4940 mm 194.49 in. |
|---|---|
| Genişlik | 2018 mm 79.45 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2024 mm 79.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2164 mm 85.2 in. |
| Yükseklik | 1727 mm 67.99 in. |
| Dingil Mesafesi | 2935 mm 115.55 in. |
| Yerden yükseklik | 205 mm 8.07 in. |
| En az dönüş açısı | 11.87 m 38.94 ft. |
| Yaklaşım açısı | 25° |
| Kalkış açısı | 25° |
| rampa açısı | 17° |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
|---|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Arka lastikler: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Arka jantlar: 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |