
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026)? | κουπέ , SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.1-9.4 l/100 km 75.9 - 25 US mpg 91.1 - 30.1 UK mpg 32.3 - 10.6 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Mercedes-Benz GLE GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 70-85 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 104 km 64.62 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 21.5-29.3 κιλοβατώρα/100 χλμ 34.6 - 47.15 kWh/100 mi 97 - 71 MPGe 4.7 - 3.4 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 5.6 δευτ 0-60 mph: 5.3 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Mercedes-Benz GLE κουπέ , SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 435 Hp, 680 Nm 501.54 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Mercedes-Benz GLE κουπέ , SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2026 Mercedes-Benz GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) κουπέ , SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους τέσσερις τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Mercedes-Benz GLE κουπέ , SUV ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Mercedes-Benz GLE κουπέ , SUV ? | 2018 mm 79.45 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2690 κιλά 5930.43 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3310 κιλά 7297.3 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Mercedes-Benz GLE κουπέ , SUV ? | 505 - 1645 l 17.83 - 58.09 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων G-TRONIC |
| μάρκα | Mercedes-Benz |
|---|---|
| μοντέλο | GLE |
| παραγωγή | GLE Coupe (C167, facelift 2026) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| έναρξη της παραγωγής | Ενδέχεται, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | κουπέ , SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| κατανάλωση καυσίμου, Χαμηλή (WLTP) | 13.5 l/100 km
17.4 US mpg 20.9 UK mpg 7.4 km/l |
|---|---|
| κατανάλωση καυσίμου, Μεσαία (WLTP) | 9 l/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Υψηλή (WLTP) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου, Εξαιρετική υψηλή (WLTP) | 9.3 l/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| κατανάλωση καυσίμου,συνδυασμένη (WLTP) | 3.1-9.4 l/100 km
75.9 - 25 US mpg 91.1 - 30.1 UK mpg 32.3 - 10.6 km/l |
| Εκπομπές CO2 (WLTP) | 70-85 g/km |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 5.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 5.6 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.3 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h 149.13 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 6e-bis |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 6.2 κιλά/Hp, 161.7 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 4 κιλά/Nm, 252.8 Nm/τόνος |
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 25.72 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Ιόντων λιθίου (Li-Ion) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πορτμπαγκάζ |
| Ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 104 km 64.62 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 21.5-29.3 κιλοβατώρα/100 χλμ
34.6 - 47.15 kWh/100 mi 97 - 71 MPGe 4.7 - 3.4 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Μέγιστη ταχύτητα (μόνο με ηλεκτρική ενέργεια) | 140 km/h 86.99 mph |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 184 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 480 Nm 354.03 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Ανάμεσα στον κινητήρα εσωτερικής καύσης και στο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 435 Hp |
| Ροπή συστήματος | 680 Nm 501.54 lb.-ft. |
| δύναμη | 326 Hp @ 4250-6100 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 108.7 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 540 Nm @ 2200-4250 σ.α.λ. 398.28 lb.-ft. @ 2200-4250 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, κατά μήκος |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | M 256 Evo |
| Κυβισμός κινητήρα | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 83 mm 3.27 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 92.35 mm 3.64 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.5:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Twin-scroll turbo, Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC, CAMTRONIC |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 2690 κιλά 5930.43 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 3310 κιλά 7297.3 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 620 κιλά 1366.87 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 505 l 17.83 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1645 l 58.09 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 2700 κιλά 5952.48 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 108 κιλά 238.1 lbs. |
| μήκος | 4940 mm 194.49 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2018 mm 79.45 in. |
| Πλάτος με καθρέπτες αναδιπλωμένους | 2024 mm 79.69 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2164 mm 85.2 in. |
| ύψος | 1727 mm 67.99 in. |
| μεταξόνιο | 2935 mm 115.55 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 205 mm 8.07 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.87 m 38.94 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 25° |
| Γωνία φυγής | 25° |
| γωνία ράμπας | 17° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης και ο ηλεκτροκινητήρας κινούν τους τέσσερις τροχούς του αυτοκινήτου με δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
|---|---|
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 9 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων G-TRONIC |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής , Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή, Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Πίσω ελαστικά: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | Μπροστινά ζάντες: 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Πίσω ζάντες: 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |