Acasă >> Catalog auto >> Renault >> Clio >> Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) >> 1.5 dCi (75 CP)
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.5 dCi (75 CP) /2018, 2019, 2020/

Specificatii cheie

Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.5 dCi (75 CP) /Break 2018 - 2020/

Ce tip de caroserie are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016)?
Break, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.5 dCi (75 Hp)?
4 l/100 km
58.8 US mpg
70.6 UK mpg
25 km/l
Cât de ecologic este Renault Clio 1.5 dCi (75 Hp)?
104 g/km CO2
Euro 6
Cât de rapid este 2018 Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.5 dCi (75 Hp)?
181 km/h | 112 mph
0-100 km/h: 12 sec
0-60 mph: 11.4 sec
Ce putere are Renault Clio Break 2018 1.5 dCi (75 Hp)?
75 CP, 210 Nm
155 lb.-ft.
Ce cilindree are Renault Clio Break 2018 1.5 dCi (75 Hp)?
1.5 l
1461 cm3
89.16 cu. in.
Câți cilindri are 2018 Renault 1.5 dCi (75 Hp)?
4, in linie
Ce sistem de transmisie are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) Break 2018 1.5 dCi (75 Hp)?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2018 Renault Clio Break?
4267 mm
167.99 in.
Ce lățime are 2018 Renault Clio Break?
1732 mm
68.19 in.
Ce volum are portbagajul la 2018 Renault Clio Break?
445 l
15.7 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2018 Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.5 dCi (75 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.5 dCi (75 CP)
Începutul producției
2018 an
Sfârșitul producției
2020 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Renault Clio la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
4.4 l/100 km 53.5 US mpg
64.2 UK mpg
22.7 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
3.6 l/100 km 65.3 US mpg
78.5 UK mpg
27.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt
4 l/100 km 58.8 US mpg
70.6 UK mpg
25 km/l
Emisii CO2
104 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
12 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
12 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
11.4 sec
Viteza maximă
181 km/h 112 mph
Standardul ecologic
Euro 6

Motorul

Putere
75 CP @ 4000 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
51.3 CP/l
Cuplu
210 Nm @ 2000 rot/min 155 lb.-ft. @ 2000 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
K9K 628
Cilindree
1461 cm3 89.16 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
2
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt
Sisteme motor
Filtru de particule

Volum și greutăți

Volumul minim al portbagajului
445 l 15.7 cu. ft.
Volumul rezervorului
45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
615 kg 1356 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4267 mm 167.99 in.
Lăţime
1732 mm 68.19 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1945 mm 76.57 in.
Înălţime
1475 mm 58.07 in.
Ampatament
2589 mm 101.93 in.
Ecartament faţă
1506 mm 59.29 in.
Ecartament spate
1506 mm 59.29 in.
consola frontala
853 mm 33.58 in.
consola spate
825 mm 32.48 in.
Garda la sol
120 mm 4.72 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.0 m 36.09 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
15; 16