Acasă › Catalog auto › Renault › Clio › Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) › 1.2 16V (75 CP)

RenaultRenault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 CP)2016, 2017, 2018: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

Specificații cheie

Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 CP) /Break 2016 - 2018/
Ce tip de caroserie are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016)?
Break, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 Hp)?
5.6 l/100 km
42 US mpg
50.4 UK mpg
17.9 km/l
Cât de ecologic este Renault Clio 1.2 16V (75 Hp)?
127 g/km CO2
Euro 6
Cât de rapid este 2016 Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 Hp)?
167 km/h | 104 mph
Ce putere dezvoltă Renault Clio Break 2016 1.2 16V (75 Hp)?
75 CP, 107 Nm
79 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Renault Clio Break 2016 1.2 16V (75 Hp)?
1.1 l
1149 cm3
70.12 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2016 Renault 1.2 16V (75 Hp)?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) Break 2016 1.2 16V (75 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2016 Renault Clio Break?
4267 mm
167.99 in.
Ce lățime are 2016 Renault Clio Break?
1732 mm
68.19 in.
Ce masă proprie are 2016 Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 Hp)?
1066 kg
2350 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2016 Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 Hp)?
1606 kg
3541 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2016 Renault Clio Break?
430 l
15.2 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2016 Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 1.2 16V (75 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.2 16V (75 CP)
Începutul producției
2016
Sfârșitul producției
2018
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Renault Clio la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
7.2 l/100 km 32.7 US mpg
39.2 UK mpg
13.9 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.7 l/100 km 50 US mpg
60.1 UK mpg
21.3 km/l
Consumul de combustibil - mixt
5.6 l/100 km 42 US mpg
50.4 UK mpg
17.9 km/l
Emisii CO2
127 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Viteza maximă
167 km/h 104 mph
Standardul ecologic
Euro 6
Raport greutate/putere
14.2 kg/CP, 70.4 CP/t
Raport greutate/Cuplu
10 kg/Nm, 100.4 Nm/t

Motorul

Putere
75 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
65.3 CP/l
Cuplu
107 Nm @ 4250 rot/min 79 lb.-ft. @ 4250 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
D4F 740
Cilindree
1149 cm3 70.12 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Motor aspirat natural
Capacitate ulei motor
4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1066 kg 2350 lbs.
Masă maximă autorizată
1606 kg 3541 lbs.
Încărcătura maximă
540 kg 1190 lbs.
Volumul minim al portbagajului
430 l 15.2 cu. ft.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
570 kg 1257 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4267 mm 167.99 in.
Lățime
1732 mm 68.19 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1945 mm 76.57 in.
Înălțime
1475 mm 58.07 in.
Ampatament
2589 mm 101.93 in.
Ecartament față
1506 mm 59.29 in.
Ecartament spate
1506 mm 59.29 in.
Consolă frontală
853 mm 33.58 in.
Consolă spate
825 mm 32.48 in.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor