Acasă › Catalog auto › Renault › Clio › Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) › 0.9 TCe (75 CP)

RenaultRenault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 0.9 TCe (75 CP)2018, 2019, 2020: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

Specificații cheie

Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 0.9 TCe (75 CP) /Break 2018 - 2020/
Ce tip de caroserie are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016)?
Break, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 0.9 TCe (75 Hp)?
5 l/100 km
47 US mpg
56.5 UK mpg
20 km/l
Cât de ecologic este Renault Clio 0.9 TCe (75 Hp)?
113 g/km CO2
Euro 6
Cât de rapid este 2018 Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 0.9 TCe (75 Hp)?
178 km/h | 111 mph
0-100 km/h: 12.3 sec
0-60 mph: 11.7 sec
Ce putere dezvoltă Renault Clio Break 2018 0.9 TCe (75 Hp)?
75 CP, 120 Nm
89 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Renault Clio Break 2018 0.9 TCe (75 Hp)?
0.9 l
898 cm3
54.8 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2018 Renault 0.9 TCe (75 Hp)?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) Break 2018 0.9 TCe (75 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2018 Renault Clio Break?
4267 mm
167.99 in.
Ce lățime are 2018 Renault Clio Break?
1732 mm
68.19 in.
Care este volumul portbagajului pentru 2018 Renault Clio Break?
445 l
15.7 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2018 Renault Clio IV Grandtour (Phase II, 2016) 0.9 TCe (75 Hp)?
5, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
0.9 TCe (75 CP)
Începutul producției
2018
Sfârșitul producției
2020
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Break
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Renault Clio la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
6.3 l/100 km 37.3 US mpg
44.8 UK mpg
15.9 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.2 l/100 km 56 US mpg
67.3 UK mpg
23.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt
5 l/100 km 47 US mpg
56.5 UK mpg
20 km/l
Emisii CO2
113 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
12.3 sec
Accelerație 0 - 62 mph
12.3 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
11.7 sec
Viteza maximă
178 km/h 111 mph
Standardul ecologic
Euro 6

Motorul

Putere
75 CP @ 5000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
83.5 CP/l
Cuplu
120 Nm @ 2500 rot/min 89 lb.-ft. @ 2500 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
H4B 408
Cilindree
898 cm3 54.8 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
72.2 mm 2.84 in.
Cursa pistonului
73.1 mm 2.88 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt

Volum și greutăți

Volumul maxim al portbagajului
445 l 15.7 cu. ft.
Volumul rezervorului
45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
580 kg 1279 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4267 mm 167.99 in.
Lățime
1732 mm 68.19 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1945 mm 76.57 in.
Înălțime
1475 mm 58.07 in.
Ampatament
2589 mm 101.93 in.
Ecartament față
1506 mm 59.29 in.
Ecartament spate
1506 mm 59.29 in.
Consolă frontală
853 mm 33.58 in.
Consolă spate
825 mm 32.48 in.
Garda la sol
120 mm 4.72 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.0 m 36.09 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
15; 16