
| De ce tip este caroseria, Lepas L4? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Lepas L4 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 5.8 l/100 km 40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Lepas L4 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 55 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 L4 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 0-100 km/h: 8.4 sec 0-60 mph: 8 sec |
| Care este puterea motorului, Lepas L4 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 218 CP, 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Lepas L4 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Lepas 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Lepas L4 SUV 2026 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | Tracţiunea faţă. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Lepas L4 SUV? | 4406 mm 173.46 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Lepas L4 SUV? | 1817 mm 71.54 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Lepas L4 SUV? | 392 - 1218 l 13.84 - 43.01 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Lepas L4 1.5T 18.4 kWh (218 Hp) Plug-in Hybrid DHT? | cutie automată DHT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Lepas |
| Model | L4 |
| Generație | L4 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T 18.4 kWh (218 CP) Plug-in Hybrid DHT |
| Anul inceperii productiei | 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Emisii CO2 | 55 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8 sec |
| Standardul ecologic | Euro 6e-bis |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 18.4 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 218 CP |
| Cuplul total al sistemului | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volum și greutăți | |
| Volumul minim al portbagajului | 392 l 13.84 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1218 l 43.01 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4406 mm 173.46 in. |
| Lăţime | 1817 mm 71.54 in. |
| Înălţime | 1635 mm 64.37 in. |
| Ampatament | 2700 mm 106.3 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa în regim complet electric sau mixt. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată DHT |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |