
| De ce tip este caroseria, Ford Focus III Sedan? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 5.1 l/100 km 46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Ford Focus 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2010 Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 195 km/h | 121.17 mph 0-100 km/h: 11.4 sec 0-60 mph: 10.8 sec |
| Care este puterea motorului, Ford Focus Sedan 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 125 CP, 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Câți cilindri are motorul, 2010 Ford 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 3, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Focus III Sedan Sedan 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2010 Ford Focus Sedan? | 4534 mm 178.5 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2010 Ford Focus Sedan? | 1823 mm 71.77 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2010 Ford Focus Sedan? | 475 l 16.77 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2010 Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 6, cutie manuală |
| Marcă | Ford |
|---|---|
| Model | Focus |
| Generație | Focus III Sedan |
| Modificare (Tip motor) | 1.0 EcoBoost (125 CP) start/stop |
| Anul inceperii productiei | 2010 an |
| Anul opririi productiei | 2014 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - urban | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban | 4.4 l/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 11.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 11.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 10.8 sec |
| Viteza maximă | 195 km/h 121.17 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Putere | 125 CP |
|---|---|
| Cuplu | 170 Nm 125.39 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | M1DA |
| Numărul de cilindri | 3 |
| Configurația motorului | in linie |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Capacitate baie ulei | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 6.3 l 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Volumul minim al portbagajului | 475 l 16.77 cu. ft. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Lungime | 4534 mm 178.5 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1823 mm 71.77 in. |
| Latime cu oglizile inchise | 1858 mm 73.15 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2010 mm 79.13 in. |
| Înălţime | 1484 mm 58.43 in. |
| Ampatament | 2648 mm 104.25 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11 m 36.09 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie manuală |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |