
| Hvilken type er karosseriet, Ford Focus III Sedan? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 5.1 l/100 km 46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Hvor øko er bilen, Ford Focus 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | Euro 5 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2010 Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 195 km/t | 121.17 mph 0-100 km/t: 11.4 sek 0-60 mph: 10.8 sek |
| Hva er motorens effekt, Ford Focus Sedan 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 125 hk, 170 Hm 125.39 lb.-ft. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2010 Ford 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 3, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Ford Focus III Sedan Sedan 2010 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2010 Ford Focus Sedan? | 4534 mm 178.5 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2010 Ford Focus Sedan? | 1823 mm 71.77 in. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2010 Ford Focus Sedan? | 475 l 16.77 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2010 Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (125 Hp) start/stop? | 6, manuell girkasse |
| merke | Ford |
|---|---|
| modell | Focus |
| Generasjon | Focus III Sedan |
| Modifikasjon (motor) | 1.0 EcoBoost (125 hk) start/stop |
| Første år av produksjon | 2010 år |
| Siste år av produskjon | 2014 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring | 4.4 l/100 km
53.5 US mpg 64.2 UK mpg 22.7 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 11.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 11.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 10.8 sek |
| Maksimal hastighet | 195 km/t 121.17 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 5 |
| Motoreffekt | 125 hk |
|---|---|
| Dreiemoment | 170 Hm 125.39 lb.-ft. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | M1DA |
| Antall sylindere | 3 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motoroljekapasitet | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 6.3 l 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 475 l 16.77 cu. ft. |
|---|---|
| Drivstofftank | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Lengde | 4534 mm 178.5 in. |
|---|---|
| Bredde | 1823 mm 71.77 in. |
| Bredde med speil brettet | 1858 mm 73.15 in. |
| Bredde inkl. speil | 2010 mm 79.13 in. |
| Høyde | 1484 mm 58.43 in. |
| Akselavstand | 2648 mm 104.25 in. |
| Minimal snu diamenter | 11 m 36.09 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |