
| De ce tip este caroseria, Ford Focus III Sedan? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Ford Focus III Sedan 1.6 Ti-VCT (125 Hp) Powershift? | 6.3 l/100 km 37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Cât de rapidă este mașina, 2010 Focus III Sedan 1.6 Ti-VCT (125 Hp) Powershift? | 195 km/h | 121.17 mph 0-100 km/h: 11.8 sec 0-60 mph: 11.2 sec |
| Care este puterea motorului, Ford Focus Sedan 2010 1.6 Ti-VCT (125 Hp) Powershift? | 125 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Ford Focus III Sedan Sedan 2010 1.6 Ti-VCT (125 Hp) Powershift? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2010 Ford Focus Sedan? | 4534 mm 178.5 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2010 Ford Focus Sedan? | 1823 mm 71.77 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2010 Ford Focus Sedan? | 475 l 16.77 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2010 Ford Focus III Sedan 1.6 Ti-VCT (125 Hp) Powershift? | 6, cutie automată |
| Marcă | Ford |
|---|---|
| Model | Focus |
| Generație | Focus III Sedan |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 Ti-VCT (125 CP) Powershift |
| Anul inceperii productiei | 2010 an |
| Anul opririi productiei | 2014 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - urban | 8.7 l/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 6.3 l/100 km
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 11.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 11.8 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 11.2 sec |
| Viteza maximă | 195 km/h 121.17 mph |
| Putere | 125 CP |
|---|---|
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | PNDA |
| Configurația motorului | in linie |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 4.1 l 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 5.8 l 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| Volumul minim al portbagajului | 475 l 16.77 cu. ft. |
|---|---|
| Volumul rezervorului | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Lungime | 4534 mm 178.5 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1823 mm 71.77 in. |
| Latime cu oglizile inchise | 1858 mm 73.15 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2010 mm 79.13 in. |
| Înălţime | 1484 mm 58.43 in. |
| Ampatament | 2648 mm 104.25 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11 m 36.09 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |