
| Hvilken type er karosseriet, Volvo S60 II (facelift 2013)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Volvo S60 II (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 7.8 l/100 km 30.2 US mpg 36.2 UK mpg 12.8 km/l |
| Hvor øko er bilen, Volvo S60 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 179 g/km CO2 Euro 6b |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2016 S60 II (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 250 km/t | 155.34 mph 0-100 km/t: 4.7 sek 0-60 mph: 4.5 sek |
| Hva er motorens effekt, Volvo S60 Sedan 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 367 hk, 470 Hm 346.65 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Volvo S60 Sedan 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 2.0 l 1969 sm 120.16 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2016 Volvo Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Volvo S60 II (facelift 2013) Sedan 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | Firehjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2016 Volvo S60 Sedan? | 4635 mm 182.48 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2016 Volvo S60 Sedan? | 1865 mm 73.43 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2016 Volvo S60 II (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 1676 kg 3694.95 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2016 Volvo S60 II (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 2180 kg 4806.08 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2016 Volvo S60 Sedan? | 380 l 13.42 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2016 Volvo S60 II (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 8, automatisk girkasse Geartronic |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Volvo |
| modell | S60 |
| Generasjon | S60 II (facelift 2013) |
| Modifikasjon (motor) | Polestar 2.0 T6 (367 hk) AWD Geartronic |
| Første år av produksjon | Juli, 2016 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2018 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 10.5 l/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.3 l/100 km
37.3 US mpg 44.8 UK mpg 15.9 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.8 l/100 km
30.2 US mpg 36.2 UK mpg 12.8 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 179 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 4.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 4.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 4.5 sek |
| Maksimal hastighet | 250 km/t, Elektronisk begrenset 155.34 mph |
| 100 km/t - 0 | 37 m |
| Miljøklassifisering | Euro 6b |
| Motsvarighet vekt/effekt | 4.6 kg/hk, 219 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.6 kg/Hm, 280.4 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 367 hk @ 6000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 186.4 hk/l |
| Dreiemoment | 470 Hm @ 3100-5100 omdr./min. 346.65 lb.-ft. @ 3100-5100 omdr./min. |
| Maksimalt turtall | 7000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | B4204T43 |
| Motorvolum | 1969 sm 120.16 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82 mm 3.23 in. |
| Slaglengde | 93.2 mm 3.67 in. |
| Kompresjons grad | 8.6:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo og Kompressor, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 5.4 l 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.3 l 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1676 kg 3694.95 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2180 kg 4806.08 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 504 kg 1111.13 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 380 l 13.42 cu. ft. |
| Drivstofftank | 67.5 l 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4635 mm 182.48 in. |
| Bredde | 1865 mm 73.43 in. |
| Bredde med speil brettet | 1899 mm 74.76 in. |
| Bredde inkl. speil | 2097 mm 82.56 in. |
| Høyde | 1484 mm 58.43 in. |
| Akselavstand | 2776 mm 109.29 in. |
| Sporvidde, foran | 1578 mm 62.13 in. |
| Sporvidde, baks | 1575 mm 62.01 in. |
| Overheng foran | 943 mm 37.13 in. |
| Overheng bak | 916 mm 36.06 in. |
| Bakkeklaring | 124 mm 4.88 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.28 |
| Minimal snu diamenter | 11.9 m 39.04 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene permanent, og bakhjulene drives gjennom en elektrisk eller mekanisk drevet kobling, hvis nødvendig. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 8 trinns, automatisk girkasse Geartronic |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 371x32 mm |
| bakbremser | disk-ventil , 302x22 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 245/35 ZR20 |
| Felgstørrese | 8J x 20 |