| Hvilken type er karosseriet, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L2? | Minivan, 5 dører, 5-7 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L2 1.5 D-4D (130 Hp)? | 5.5-5.8 l/100 km 42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| Hvor øko er bilen, Toyota Proace City 1.5 D-4D (130 Hp)? | 146-151 g/km CO2 Euro 6E |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2024 Proace City Verso (facelift 2024) L2 1.5 D-4D (130 Hp)? | 186 km/t | 115.58 mph |
| Hva er motorens effekt, Toyota Proace City Minivan 2024 1.5 D-4D (130 Hp)? | 130 hk, 300 Hm 221.27 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Toyota Proace City Minivan 2024 1.5 D-4D (130 Hp)? | 1.5 l 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2024 Toyota 1.5 D-4D (130 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L2 Minivan 2024 1.5 D-4D (130 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2024 Toyota Proace City Minivan? | 4753 mm 187.13 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2024 Toyota Proace City Minivan? | 1848 mm 72.76 in. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L2 1.5 D-4D (130 Hp)? | 2310 kg 5092.68 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2024 Toyota Proace City Minivan? | 850 - 2693 l 30.02 - 95.1 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2024 Toyota Proace City Verso (facelift 2024) L2 1.5 D-4D (130 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Toyota |
| modell | Proace City |
| Generasjon | Proace City Verso (facelift 2024) L2 |
| Modifikasjon (motor) | 1.5 D-4D (130 hk) |
| Første år av produksjon | April, 2024 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Minivan |
| Antall seter | 5-7 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 6.8-7.0 l/100 km
34.6 - 33.6 US mpg 41.5 - 40.4 UK mpg 14.7 - 14.3 km/l |
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 5.4-5.6 l/100 km
43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 4.7-4.9 l/100 km
50 - 48 US mpg 60.1 - 57.6 UK mpg 21.3 - 20.4 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 5.8-6.1 l/100 km
40.6 - 38.6 US mpg 48.7 - 46.3 UK mpg 17.2 - 16.4 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 5.5-5.8 l/100 km
42.8 - 40.6 US mpg 51.4 - 48.7 UK mpg 18.2 - 17.2 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 146-151 g/km |
| Type drivstoff | Diesel |
| Maksimal hastighet | 186 km/t 115.58 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6E |
| Motor | |
| Motoreffekt | 130 hk @ 3750 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 86.7 hk/l |
| Dreiemoment | 300 Hm @ 1750 omdr./min. 221.27 lb.-ft. @ 1750 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | YH01 |
| Motorvolum | 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Diesel Commonrail |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | OHC |
| Motoroljekapasitet | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Volum og vekter | |
| Maksimalt tillatt vekt | 2310 kg 5092.68 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 850 l 30.02 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 2693 l 95.1 cu. ft. |
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| AdBlue tank | 17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Tillatt taklast | 150 kg 330.69 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 74 kg 163.14 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4753 mm 187.13 in. |
| Bredde | 1848 mm 72.76 in. |
| Høyde | 1843 mm 72.56 in. |
| Akselavstand | 2975 mm 117.13 in. |
| Sporvidde, foran | 1553 mm 61.14 in. |
| Sporvidde, baks | 1567 mm 61.69 in. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Torsjon |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/60 R16 96H |
| Felgstørrese | 16 |