
| Hvilken type er karosseriet, Renault Megane IV? | Halvkombi , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Renault Megane IV RS 1.8 (280 Hp)? | 7.1-8 l/100 km 33.1 - 29.4 US mpg 39.8 - 35.3 UK mpg 14.1 - 12.5 km/l |
| Hvor øko er bilen, Renault Megane RS 1.8 (280 Hp)? | 161-182 g/km CO2 Euro 6 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2018 Megane IV RS 1.8 (280 Hp)? | 255 km/t | 158.45 mph 0-100 km/t: 5.8 sek 0-60 mph: 5.5 sek |
| Hva er motorens effekt, Renault Megane Halvkombi 2018 RS 1.8 (280 Hp)? | 280 hk, 390 Hm 287.65 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Renault Megane Halvkombi 2018 RS 1.8 (280 Hp)? | 1.8 l 1798 sm 109.72 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2018 Renault RS 1.8 (280 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Renault Megane IV Halvkombi 2018 RS 1.8 (280 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2018 Renault Megane Halvkombi ? | 4372 mm 172.13 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2018 Renault Megane Halvkombi ? | 1874 mm 73.78 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2018 Renault Megane IV RS 1.8 (280 Hp)? | 1407-1437 kg 3101.9 - 3168.04 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2018 Renault Megane IV RS 1.8 (280 Hp)? | 1905 kg 4199.81 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2018 Renault Megane Halvkombi ? | 294 - 1157 l 10.38 - 40.86 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2018 Renault Megane IV RS 1.8 (280 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| merke | Renault |
|---|---|
| modell | Megane |
| Generasjon | Megane IV |
| Modifikasjon (motor) | RS 1.8 (280 hk) |
| Første år av produksjon | 2018 år |
| Siste år av produskjon | 2020 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 9.1-10.7 l/100 km
25.8 - 22 US mpg 31 - 26.4 UK mpg 11 - 9.3 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6-6.6 l/100 km
39.2 - 35.6 US mpg 47.1 - 42.8 UK mpg 16.7 - 15.2 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.1-8 l/100 km
33.1 - 29.4 US mpg 39.8 - 35.3 UK mpg 14.1 - 12.5 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 161-182 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.5 sek |
| Maksimal hastighet | 255 km/t 158.45 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 5 kg/hk, 199 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.6 kg/Hm, 277.2 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 280 hk @ 6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 155.7 hk/l |
| Dreiemoment | 390 Hm @ 2400-4800 omdr./min. 287.65 lb.-ft. @ 2400-4800 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | M5P |
| Motorvolum | 1798 sm 109.72 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 79.7 mm 3.14 in. |
| Slaglengde | 90.1 mm 3.55 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.2 l 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 9.4 l 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 1407-1437 kg 3101.9 - 3168.04 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1905 kg 4199.81 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 468-498 kg 1031.76 - 1097.9 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 294 l 10.38 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1157 l 40.86 cu. ft. |
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Lengde | 4372 mm 172.13 in. |
|---|---|
| Bredde | 1874 mm 73.78 in. |
| Høyde | 1445 mm 56.89 in. |
| Akselavstand | 2669 mm 105.08 in. |
| Sporvidde, foran | 1615 mm 63.58 in. |
| Sporvidde, baks | 1596 mm 62.83 in. |
| Overheng foran | 916 mm 36.06 in. |
| Overheng bak | 786 mm 30.94 in. |
| Bakkeklaring | 101 mm 3.98 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.3 m 33.79 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Halvuavhengig fjæring , Torsjon |
| frambremser | disc-ventil , 355 mm |
| bakbremser | Disc , 290 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) Firehjulsstyring (4W, aktiv bakstyring) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 235/40 R18; 245/35 R19 |
| Felgstørrese | 8J x 18; 8.5J x 19 |