
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Hycan A06? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 630C 71 kWh (218 Hp)? | 630 km 391.46 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Hycan A06 630C 71 kWh (218 Hp)? | 12.5 κιλοβατώρα/100 χλμ 20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2022 A06 630C 71 kWh (218 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Hycan A06 Σεντάν 2022 630C 71 kWh (218 Hp)? | 218 Hp, 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Hycan A06 Σεντάν 2022 630C 71 kWh (218 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 4965 mm 195.47 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 1920 mm 75.59 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2022 Hycan A06 630C 71 kWh (218 Hp)? | 1740 κιλά 3836.04 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2022 Hycan A06 630C 71 kWh (218 Hp)? | 2140 κιλά 4717.89 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2022 Hycan A06 Σεντάν ? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2022 Hycan A06 630C 71 kWh (218 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Hycan |
|---|---|
| μοντέλο | A06 |
| παραγωγή | A06 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 630C 71 kWh (218 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Δεκέμβριος, 2022 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8 κιλά/Hp, 125.3 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7.7 κιλά/Nm, 129.3 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 71 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 12.5 κιλοβατώρα/100 χλμ
20.12 kWh/100 mi 168 MPGe 8 km/kWh 5 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 218 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ180XS116 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 218 Hp |
| Ροπή συστήματος | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| βάρος | 1740 κιλά 3836.04 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2140 κιλά 4717.89 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 400 κιλά 881.85 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 413 l 14.58 cu. ft. |
| μήκος | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1920 mm 75.59 in. |
| ύψος | 1520 mm 59.84 in. |
| μεταξόνιο | 2850 mm 112.2 in. |
| εμπρός ίχνος | 1640 mm 64.57 in. |
| Πίσω ίχνος | 1640 mm 64.57 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.217 |
| Γωνία προσέγγισης | 12° |
| Γωνία φυγής | 16° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/40 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 19 |