
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, AUDI E7X? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 109 kWh (408 Hp) Electric? | 751 km 466.65 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, AUDI E7X 109 kWh (408 Hp) Electric? | 16.6 κιλοβατώρα/100 χλμ 26.72 kWh/100 mi 126 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 E7X 109 kWh (408 Hp) Electric? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 6.25 δευτ 0-60 mph: 5.9 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (408 Hp) Electric? | 408 Hp, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (408 Hp) Electric? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 AUDI E7X SUV ? | 5049 mm 198.78 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 AUDI E7X SUV ? | 1997 mm 78.62 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 AUDI E7X 109 kWh (408 Hp) Electric? | 2526 κιλά 5568.88 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 AUDI E7X 109 kWh (408 Hp) Electric? | 2977 κιλά 6563.16 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 AUDI E7X SUV ? | 682 - 1940 l 24.08 - 68.51 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 AUDI E7X 109 kWh (408 Hp) Electric? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | AUDI |
| μοντέλο | E7X |
| παραγωγή | E7X |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 109 kWh (408 Hp) Electric |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 6.25 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 6.25 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 5.9 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 205 km/h 127.38 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 6.2 κιλά/Hp, 161.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5.1 κιλά/Nm, 197.9 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 109 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 897 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 751 km 466.65 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 16.6 κιλοβατώρα/100 χλμ
26.72 kWh/100 mi 126 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 408 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ230XY1252 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 408 Hp |
| Ροπή συστήματος | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2526 κιλά 5568.88 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2977 κιλά 6563.16 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 451 κιλά 994.28 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 682 l 24.08 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1940 l 68.51 cu. ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5049 mm 198.78 in. |
| πλάτος | 1997 mm 78.62 in. |
| ύψος | 1710 mm 67.32 in. |
| μεταξόνιο | 3060 mm 120.47 in. |
| εμπρός ίχνος | 1705 mm 67.13 in. |
| Πίσω ίχνος | 1717 mm 67.6 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.28 m 33.73 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 17° |
| Γωνία φυγής | 21° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής , Ανάρτηση αέρα |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Ανάρτηση αέρα, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) 4 στρεφόμενοι τροχοί (πίσω στρεφόμενοι τροχοί) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | Μπροστινά ελαστικά: 255/50 R21; 255/45 R22 Πίσω ελαστικά: 285/45 R21; 285/40 R22 |
| μέγεθος των ζάντων | 21; 22 |