
| Korimalli, Chevrolet Tahoe (GMTT1XX)? | SUV, 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Chevrolet Tahoe (GMTT1XX) 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 10.7 l/100 km 22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Teho, Chevrolet Tahoe SUV 2020 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 277 hv, 623 Nm 459.5 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chevrolet Tahoe SUV 2020 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 3.0 l 2993 sm3 182.64 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2020 Chevrolet 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 6, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chevrolet Tahoe (GMTT1XX) SUV 2020 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi auton neljää pyörää. |
| Pituus, 2020 Chevrolet Tahoe SUV? | 5352 mm 210.71 in. |
| Leveys, 2020 Chevrolet Tahoe SUV? | 2057 mm 80.98 in. |
| Nettopaino, 2020 Chevrolet Tahoe (GMTT1XX) 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 2678 kg 5903.98 lbs. |
| Kokonaispaino, 2020 Chevrolet Tahoe (GMTT1XX) 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 3415 kg 7528.79 lbs. |
| Tavaratila, 2020 Chevrolet Tahoe SUV? | 722 - 3479 l 25.5 - 122.86 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Chevrolet Tahoe (GMTT1XX) 3.0d (277 Hp) AWD Automatic? | 10, automaattinen vaihdelaatikko Hydra-Matic |
| Merkki | Chevrolet |
|---|---|
| Malli | Tahoe |
| Sukupolvi | Tahoe (GMTT1XX) |
| Versio (moottori) | 3.0d (277 hv) AWD Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 11.8 l/100 km
19.9 US mpg 23.9 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie | 9 l/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Paino/teho suhde | 9.7 kg/hv, 103.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.3 kg/Nm, 232.6 Nm/tonnia |
| Teho | 277 hv @ 3750 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 92.5 hv/l |
| Vääntömomentti | 623 Nm @ 1500 kierrosta/min 459.5 lb.-ft. @ 1500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | LM2 |
| Moottorin tilavuus | 2993 sm3 182.64 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 6 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 84 mm 3.31 in. |
| Männän liike | 90 mm 3.54 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 6.6 l 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 20.7 l 21.87 US qt | 18.21 UK qt |
| Paino | 2678 kg 5903.98 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 3415 kg 7528.79 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 737 kg 1624.81 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 722 l 25.5 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 3479 l 122.86 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 91 l 24.04 US gal | 20.02 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 3629 kg 8000.58 lbs. |
| Pituus | 5352 mm 210.71 in. |
|---|---|
| Leveys | 2057 mm 80.98 in. |
| Korkeus | 1925 mm 75.79 in. |
| Pyörän perusta | 3071 mm 120.91 in. |
| Etupyörän jälki | 1740 mm 68.5 in. |
| Takapyörän jälki | 1735 mm 68.31 in. |
| Maavara | 203-254 mm 7.99 - 10 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.6-12.1 m 38.06 - 39.7 ft. |
| lähestymiskulma | 24.5-27.5° |
| Jättökulma | 20.5-22.5° |
| ylityskulma | 18.5-22° |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi auton neljää pyörää. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 10 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko Hydra-Matic |
| Etujousitus | Itsenäinen kierrejousijousitus |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 265/65 R18; 275/60 R20; 275/50 R22 |
| Vanteen koko | 8.5J x 18; 9J x 20; 9J x 22 |