
| От какъв тип е каросерията, Ford Focus III Sedan? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (100 Hp) start/stop? | 4.8 л/100 км 49 US mpg 58.9 UK mpg 20.8 км/л |
| Колко бърза е колата, 2010 Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (100 Hp) start/stop? | 187 км/ч | 116.2 mph 0-100 км/ч: 12.6 сек 0-60 mph: 12 сек |
| Колко мощност има, Ford Focus Седан 2010 1.0 EcoBoost (100 Hp) start/stop? | 100 кс |
| Какво е задвижването, Ford Focus III Sedan Седан 2010 1.0 EcoBoost (100 Hp) start/stop? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2010 Ford Focus Седан? | 4534 мм 178.5 in. |
| Колко широка е колата, 2010 Ford Focus Седан? | 1823 мм 71.77 in. |
| Какъв е обемът на багажника, 2010 Ford Focus Седан? | 475 л 16.77 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2010 Ford Focus III Sedan 1.0 EcoBoost (100 Hp) start/stop? | 5, ръчна скоростна кутия |
| Марка | Ford |
|---|---|
| Модел | Focus |
| Генерация | Focus III Sedan |
| Модификация (Двигател) | 1.0 EcoBoost (100 кс) start/stop |
| Начало на производство | 2010 г |
| Край на производство | 2014 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Разход на гориво - градско | 5.9 л/100 км
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво - извънградско | 4.2 л/100 км
56 US mpg 67.3 UK mpg 23.8 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 4.8 л/100 км
49 US mpg 58.9 UK mpg 20.8 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 12.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 12.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 12 сек |
| Максимална скорост | 187 км/ч 116.2 mph |
| Мощност | 100 кс |
|---|---|
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | M2DA |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Количество на маслото в двигателя | 4.1 л 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.3 л 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Минимален обем на багажника | 475 л 16.77 cu. ft. |
|---|---|
| Обем на резервоара | 55 л 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Дължина | 4534 мм 178.5 in. |
|---|---|
| Широчина | 1823 мм 71.77 in. |
| Широчина със свити огледала | 1858 мм 73.15 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2010 мм 79.13 in. |
| Височина | 1484 мм 58.43 in. |
| Колесна база | 2648 мм 104.25 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11 м 36.09 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 5 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 215/55 R16; 215/50 R17; 235/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |