
| Karoser tipi nedir, Skoda Octavia III (facelift 2017)? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 5-5.5 Lt/100 km 47 - 42.8 US mpg 56.5 - 51.4 UK mpg 20 - 18.2 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Skoda Octavia 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 113-115 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2017 Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 223 km/saat | 138.57 mph 0-100 km/saat: 8.3 saniye 0-60 mph: 7.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Skoda Octavia Hatchback 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 150 bg, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Skoda Octavia Hatchback 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1.5 Lt 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2017 Skoda 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Skoda Octavia III (facelift 2017) Hatchback 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | Önden çekiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2017 Skoda Octavia Hatchback? | 4670 mm 183.86 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2017 Skoda Octavia Hatchback? | 1814 mm 71.42 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1220-1383 Kg 2689.64 - 3048.99 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1845 Kg 4067.53 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2017 Skoda Octavia Hatchback? | 590 - 1580 Lt 20.84 - 55.8 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2017 Skoda Octavia III (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 7, otomatik şanzıman DSG |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Octavia III (facelift 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TSI (150 bg) DSG |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2017 yıl |
| Son üretim yılı | Ekim, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 6.4-6.6 Lt/100 km
36.8 - 35.6 US mpg 44.1 - 42.8 UK mpg 15.6 - 15.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.1-4.2 Lt/100 km
57.4 - 56 US mpg 68.9 - 67.3 UK mpg 24.4 - 23.8 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 5-5.5 Lt/100 km
47 - 42.8 US mpg 56.5 - 51.4 UK mpg 20 - 18.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 113-115 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.9 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 8.1 Kg/bg, 123 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 204.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1500-3500 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EA211evo / DADA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Silindir Deaktivasyonu sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1220-1383 Kg 2689.64 - 3048.99 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1845 Kg 4067.53 lbs. |
| Azami yük | 462-625 Kg 1018.54 - 1377.89 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 590 Lt 20.84 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1580 Lt 55.8 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4670 mm 183.86 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2017 mm 79.41 in. |
| Yükseklik | 1461 mm 57.52 in. |
| Dingil Mesafesi | 2686 mm 105.75 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1534 mm 60.39 in. |
| ön çıkıntı | 890 mm 35.04 in. |
| arka çıkıntı | 1094 mm 43.07 in. |
| Yerden yükseklik | 141 mm 5.55 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.281 |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14° |
| Kalkış açısı | 12.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DSG |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |