Acasă › Catalog auto › Renault › Captur › Captur II › 1.3 TCe (154 CP) EDC GPF

RenaultRenault Captur II 1.3 TCe (154 CP) EDC GPF2019, 2020: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2020 Renault Captur II - Fotografie 1
Renault Captur II - Fotografie 2Renault Captur II - Fotografie 3Renault Captur II - Fotografie 4Renault Captur II - Fotografie 5Renault Captur II - Fotografie 6Renault Captur II - Fotografie 7Renault Captur II - Fotografie 8Renault Captur II - Fotografie 9Renault Captur II - Fotografie 10

Specificații cheie

Renault Captur II 1.3 TCe (154 CP) EDC GPF /Crossover 2019 - 2020/
Ce tip de caroserie are Renault Captur II?
Crossover, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Captur II 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
6.2 l/100 km
37.9 US mpg
45.6 UK mpg
16.1 km/l
Cât de ecologic este Renault Captur 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
139 g/km CO2
Euro 6 d-TEMP
Cât de rapid este 2019 Captur II 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
202 km/h | 126 mph
0-100 km/h: 8.6 sec
0-60 mph: 8.2 sec
Ce putere dezvoltă Renault Captur Crossover 2019 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
154 CP, 270 Nm
199 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Renault Captur Crossover 2019 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
1.3 l
1333 cm3
81.34 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2019 Renault 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Renault Captur II Crossover 2019 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2019 Renault Captur Crossover?
4227 mm
166.42 in.
Ce lățime are 2019 Renault Captur Crossover?
1797 mm
70.75 in.
Ce masă proprie are 2019 Renault Captur II 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
1266 kg
2791 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2019 Renault Captur II 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
1811 kg
3993 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2019 Renault Captur Crossover?
536 - 1275 l
18.9 - 45 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2019 Renault Captur II 1.3 TCe (154 Hp) EDC GPF?
7, cutie automată EDC

Informații generale

Marcă
Model
Generație
Versiune (Motor)
1.3 TCe (154 CP) EDC GPF
Începutul producției
2019
Sfârșitul producției
August, 2020
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Crossover
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Renault Captur la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum combinat de combustibil (WLTP)
6.2 l/100 km 37.9 US mpg
45.6 UK mpg
16.1 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
139 g/km
Consumul de combustibil - urban (NEDC)
7.3-7.5 l/100 km 32.2 - 31.4 US mpg
38.7 - 37.7 UK mpg
13.7 - 13.3 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC)
4.8-5.1 l/100 km 49 - 46.1 US mpg
58.9 - 55.4 UK mpg
20.8 - 19.6 km/l
Consumul de combustibil - mixt (NEDC)
5.4-5.6 l/100 km 43.6 - 42 US mpg
52.3 - 50.4 UK mpg
18.5 - 17.9 km/l
Emisii CO2 (NEDC)
122-127 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
8.6 sec
Accelerație 0 - 62 mph
8.6 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
8.2 sec
Viteza maximă
202 km/h 126 mph
Standardul ecologic
Euro 6 d-TEMP
Raport greutate/putere
8.2 kg/CP, 121.6 CP/t
Raport greutate/Cuplu
4.7 kg/Nm, 213.3 Nm/t

Motorul

Putere
154 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
115.5 CP/l
Cuplu
270 Nm @ 1800 rot/min 199 lb.-ft. @ 1800 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
H5H 470
Cilindree
1333 cm3 81.34 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
72.2 mm 2.84 in.
Cursa pistonului
81.3 mm 3.2 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.4 l 5.71 US qt | 4.75 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt
Sisteme motor
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1266 kg 2791 lbs.
Masă maximă autorizată
1811 kg 3993 lbs.
Încărcătura maximă
545 kg 1202 lbs.
Volumul minim al portbagajului
536 l 18.9 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1275 l 45 cu. ft.
Volumul rezervorului
48 l 12.68 US gal | 10.56 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
670 kg 1477 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4227 mm 166.42 in.
Lățime cu oglinzile pliate
1797 mm 70.75 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2003 mm 78.86 in.
Înălțime
1585 mm 62.4 in.
Ampatament
2639 mm 103.9 in.
Ecartament față
1560 mm 61.42 in.
Ecartament spate
1544 mm 60.79 in.
Consolă frontală
876 mm 34.49 in.
Consolă spate
712 mm 28.03 in.
Garda la sol
174 mm 6.85 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11 m 36.09 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
7 trepte, cutie automată EDC
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Punte semirigidă
Frâne față
Discuri ventilate, 280 mm
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
16; 17; 18