Acasă >> Catalog auto >> Nissan >> X-Trail >> X-Trail III (T32, facelift 2017) >> 1.7 dCi (150 CP) 4x4i Xtronic
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 CP) 4x4i Xtronic /2019, 2020/

2017 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 1
Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 2Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 3Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 4Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 5Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 6Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 7Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 8Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 9Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 CP) 4x4i Xtronic /SUV 2019 - 2020/

Ce tip de caroserie are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017)?
SUV, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
6.0-6.4 l/100 km
39.2 - 36.8 US mpg
47.1 - 44.1 UK mpg
16.7 - 15.6 km/l
Cât de ecologic este Nissan X-Trail 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
159-168 g/km CO2
Euro 6d-TEMP
Cât de rapid este 2019 X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
190 km/h | 118 mph
0-100 km/h: 12.7 sec
0-60 mph: 12.1 sec
Ce putere are Nissan X-Trail SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
150 CP, 340 Nm
251 lb.-ft.
Ce cilindree are Nissan X-Trail SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
1.7 l
1749 cm3
106.73 cu. in.
Câți cilindri are 2019 Nissan 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
4, in linie
Ce sistem de transmisie are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
Tracţiune integrală (4x4). ICE (Motor termic).
Ce lungime are 2019 Nissan X-Trail SUV?
4690 mm
184.65 in.
Ce lățime are 2019 Nissan X-Trail SUV?
1820-1830 mm
71.65 - 72.05 in.
Ce masă proprie are 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
1775-1844 kg
3913 - 4065 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
2400 kg
5291 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2019 Nissan X-Trail SUV?
550 - 1982 l
19.4 - 70 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i Xtronic?
cutie automată Xtronic

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.7 dCi (150 CP) 4x4i Xtronic
Începutul producției
Ianuarie, 2019 an
Sfârșitul producției
Decembrie, 2020 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Nissan X-Trail la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
7.0-7.4 l/100 km 33.6 - 31.8 US mpg
40.4 - 38.2 UK mpg
14.3 - 13.5 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
5.5-5.8 l/100 km 42.8 - 40.6 US mpg
51.4 - 48.7 UK mpg
18.2 - 17.2 km/l
Consumul de combustibil - mixt
6.0-6.4 l/100 km 39.2 - 36.8 US mpg
47.1 - 44.1 UK mpg
16.7 - 15.6 km/l
Emisii CO2
159-168 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
12.7 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
12.7 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
12.1 sec
Viteza maximă
190 km/h 118 mph
Standardul ecologic
Euro 6d-TEMP
Raport greutate/putere
11.8 kg/CP, 84.5 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
5.2 kg/Nm, 191.5 Nm/tonă

Motorul

Putere
150 CP @ 3500 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
85.8 CP/l
Cuplu
340 Nm @ 1750 rot/min 251 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
R9N
Cilindree
1749 cm3 106.73 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
in linie
Diametrul cilindrilor
80 mm 3.15 in.
Cursa pistonului
87 mm 3.43 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.9 l 6.23 US qt | 5.19 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
8.9 l 9.4 US qt | 7.83 UK qt
Sisteme motor
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1775-1844 kg 3913 - 4065 lbs.
Masă maximă autorizată
2400 kg 5291 lbs.
Încarcatura maxima
556-625 kg 1226 - 1378 lbs.
Volumul minim al portbagajului
550 l 19.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1982 l 70 cu. ft.
Volumul rezervorului
60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal
rezervor de AdBlue
17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
100 kg 220 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
2000 kg 4409 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
750 kg 1653 lbs.
Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4690 mm 184.65 in.
Lăţime
1820-1830 mm 71.65 - 72.05 in.
Înălţime
1700-1730 mm 66.93 - 68.11 in.
Ampatament
2705 mm 106.5 in.
Ecartament faţă
1575-1585 mm 62.01 - 62.4 in.
Ecartament spate
1575-1585 mm 62.01 - 62.4 in.
Garda la sol
210 mm 8.27 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.2 m 36.75 ft.
Unghi de atac
18.5°
Unghi de degajare
26°
Unghi ventral
21°

Transmisie, frânare și suspensie

Tracțiune
Tracţiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
cutie automată Xtronic
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Suspensie multi-link independentă
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor