Acasă › Catalog auto › Nissan › X-Trail › X-Trail III (T32, facelift 2017) › 1.7 dCi (150 CP) 4x4i

NissanNissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 CP) 4x4i2019, 2020: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2017 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 1
Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 2Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 3Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 4Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 5Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 6Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 7Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 8Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 9Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) - Fotografie 10

Specificații cheie

Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 CP) 4x4i /SUV 2019 - 2020/
Ce tip de caroserie are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017)?
SUV, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
5.7-5.9 l/100 km
41.3 - 39.9 US mpg
49.6 - 47.9 UK mpg
17.5 - 16.9 km/l
Cât de ecologic este Nissan X-Trail 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
151-154 g/km CO2
Euro 6d-TEMP
Cât de rapid este 2019 X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
194 km/h | 121 mph
0-100 km/h: 10.7 sec
0-60 mph: 10.2 sec
Ce putere dezvoltă Nissan X-Trail SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
150 CP, 340 Nm
251 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Nissan X-Trail SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
1.7 l
1749 cm3
106.73 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2019 Nissan 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) SUV 2019 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
Tracțiune integrală (4x4). MAI.
Ce lungime are 2019 Nissan X-Trail SUV?
4690 mm
184.65 in.
Ce lățime are 2019 Nissan X-Trail SUV?
1820-1830 mm
71.65 - 72.05 in.
Ce masă proprie are 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
1745-1795 kg
3847 - 3957 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
2360 kg
5203 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2019 Nissan X-Trail SUV?
550 - 1982 l
19.4 - 70 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2019 Nissan X-Trail III (T32, facelift 2017) 1.7 dCi (150 Hp) 4x4i?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.7 dCi (150 CP) 4x4i
Începutul producției
Ianuarie, 2019
Sfârșitul producției
Decembrie, 2020
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Nissan X-Trail la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
6.4-6.6 l/100 km 36.8 - 35.6 US mpg
44.1 - 42.8 UK mpg
15.6 - 15.2 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
5.3-5.4 l/100 km 44.4 - 43.6 US mpg
53.3 - 52.3 UK mpg
18.9 - 18.5 km/l
Consumul de combustibil - mixt
5.7-5.9 l/100 km 41.3 - 39.9 US mpg
49.6 - 47.9 UK mpg
17.5 - 16.9 km/l
Emisii CO2
151-154 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Accelerație 0 - 100 km/h
10.7 sec
Accelerație 0 - 62 mph
10.7 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
10.2 sec
Viteza maximă
194 km/h 121 mph
Standardul ecologic
Euro 6d-TEMP
Raport greutate/putere
11.6 kg/CP, 86 CP/t
Raport greutate/Cuplu
5.1 kg/Nm, 194.8 Nm/t

Motorul

Putere
150 CP @ 3500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
85.8 CP/l
Cuplu
340 Nm @ 1750 rot/min 251 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
R9N
Cilindree
1749 cm3 106.73 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
80 mm 3.15 in.
Cursa pistonului
87 mm 3.43 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.9 l 6.23 US qt | 5.19 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
8.7 l 9.19 US qt | 7.65 UK qt
Sisteme motor
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1745-1795 kg 3847 - 3957 lbs.
Masă maximă autorizată
2360 kg 5203 lbs.
Încărcătura maximă
565-615 kg 1246 - 1356 lbs.
Volumul minim al portbagajului
550 l 19.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1982 l 70 cu. ft.
Volumul rezervorului
60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal
rezervor de AdBlue
17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
100 kg 220 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
2000 kg 4409 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
750 kg 1653 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
100 kg 220 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4690 mm 184.65 in.
Lățime
1820-1830 mm 71.65 - 72.05 in.
Înălțime
1700-1730 mm 66.93 - 68.11 in.
Ampatament
2705 mm 106.5 in.
Ecartament față
1575-1585 mm 62.01 - 62.4 in.
Ecartament spate
1575-1585 mm 62.01 - 62.4 in.
Garda la sol
210 mm 8.27 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.2 m 36.75 ft.
Unghi de atac
18.5°
Unghi de degajare
26°
Unghi ventral
21°

Tracțiune, frâne și suspensie

Tracțiune
Tracțiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Suspensie multi-link independentă
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor