Acasă >> Catalog auto >> Citroen >> C3 Aircross >> C3 Aircross I (Phase II, 2021) >> 1.5 BlueHDi (110 CP)
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 CP) /2021, 2022, 2023/

2021 Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 1
Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 2Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 3Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 4Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 5Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 6Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 7Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 8Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 9Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 CP) /SUV, Crossover 2021 - 2023/

Ce tip de caroserie are Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021)?
SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
4.6-4.8 l/100 km
51.1 - 49 US mpg
61.4 - 58.9 UK mpg
21.7 - 20.8 km/l
Cât de ecologic este Citroen C3 Aircross 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
120-126 g/km CO2
Euro 6d
Cât de rapid este 2021 C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
178 km/h | 111 mph
0-100 km/h: 10.7 sec
0-60 mph: 10.2 sec
Ce putere are Citroen C3 Aircross SUV, Crossover 2021 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
110 CP, 250 Nm
184 lb.-ft.
Ce cilindree are Citroen C3 Aircross SUV, Crossover 2021 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
1.5 l
1499 cm3
91.47 cu. in.
Câți cilindri are 2021 Citroen 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
4, in linie
Ce sistem de transmisie are Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) SUV, Crossover 2021 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2021 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover?
4160 mm
163.78 in.
Ce lățime are 2021 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover?
1756 mm
69.13 in.
Ce masă proprie are 2021 Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
1205 kg
2657 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2021 Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
1835 kg
4045 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2021 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover?
410 - 1289 l
14.5 - 45.5 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2021 Citroen C3 Aircross I (Phase II, 2021) 1.5 BlueHDi (110 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Modificare (Motor)
1.5 BlueHDi (110 CP)
Începutul producției
Iunie, 2021 an
Sfârșitul producției
2023 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
SUV, Crossover
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Citroen C3 Aircross la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum de combustibil la viteză redusă (WLTP)
4.8-4.9 l/100 km 49 - 48 US mpg
58.9 - 57.6 UK mpg
20.8 - 20.4 km/l
Consum de combustibil la viteză medie (WLTP)
4.3-4.4 l/100 km 54.7 - 53.5 US mpg
65.7 - 64.2 UK mpg
23.3 - 22.7 km/l
Consum de combustibil la viteză ridicată (WLTP)
4.1-4.3 l/100 km 57.4 - 54.7 US mpg
68.9 - 65.7 UK mpg
24.4 - 23.3 km/l
Consum de combustibil la viteză foarte ridicată (WLTP)
5.1-5.4 l/100 km 46.1 - 43.6 US mpg
55.4 - 52.3 UK mpg
19.6 - 18.5 km/l
Consum combinat de combustibil (WLTP)
4.6-4.8 l/100 km 51.1 - 49 US mpg
61.4 - 58.9 UK mpg
21.7 - 20.8 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
120-126 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
10.7 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
10.7 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
10.2 sec
Viteza maximă
178 km/h 111 mph
Standardul ecologic
Euro 6d
Raport greutate/putere
11 kg/CP, 91.3 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
4.8 kg/Nm, 207.5 Nm/tonă

Motorul

Putere
110 CP @ 3750 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
73.4 CP/l
Cuplu
250 Nm @ 1750 rot/min 184 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
YHS DV5RC
Cilindree
1499 cm3 91.47 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1205 kg 2657 lbs.
Masă maximă autorizată
1835 kg 4045 lbs.
Încarcatura maxima
630 kg 1389 lbs.
Volumul minim al portbagajului
410 l 14.5 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1289 l 45.5 cu. ft.
Volumul rezervorului
45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal
rezervor de AdBlue
17 l 4.49 US gal | 3.74 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
840 kg 1852 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
620 kg 1367 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4160 mm 163.78 in.
Lăţime
1756 mm 69.13 in.
Lățime cu oglinzile pliate
1824 mm 71.81 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1976 mm 77.8 in.
Înălţime
1637 mm 64.45 in.
Ampatament
2604 mm 102.52 in.
Ecartament faţă
1513 mm 59.57 in.
Ecartament spate
1491 mm 58.7 in.
consola frontala
842 mm 33.15 in.
consola spate
714 mm 28.11 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.8 m 35.43 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Grindă elastică
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
16; 17