
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, BMW X7 (G07)? | SUV , 5 Πόρτες, 6-7 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, BMW X7 (G07) M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 12.3-12.8 l/100 km 19.1 - 18.4 US mpg 23 - 22.1 UK mpg 8.1 - 7.8 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, BMW X7 M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 280-292 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2019 X7 (G07) M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 4.7 δευτ 0-60 mph: 4.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, BMW X7 SUV 2019 M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 530 Hp, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, BMW X7 SUV 2019 M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 4.4 l 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2019 BMW M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 8, V-κινητήρας |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, BMW X7 (G07) SUV 2019 M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2019 BMW X7 SUV ? | 5151 mm 202.8 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2019 BMW X7 SUV ? | 2000 mm 78.74 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2019 BMW X7 (G07) M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 2490 κιλά 5489.51 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2019 BMW X7 (G07) M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 3295 κιλά 7264.23 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2019 BMW X7 SUV ? | 326 - 2120 l 11.51 - 74.87 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2019 BMW X7 (G07) M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic? | 8, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| μάρκα | BMW |
|---|---|
| μοντέλο | X7 |
| παραγωγή | X7 (G07) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | M50i V8 (530 Hp) xDrive Steptronic |
| έναρξη της παραγωγής | 2019 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2022 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 6-7 |
| Πόρτες | 5 |
| κατανάλωση καυσίμου,συνδυασμένη (WLTP) | 12.3-12.8 l/100 km
19.1 - 18.4 US mpg 23 - 22.1 UK mpg 8.1 - 7.8 km/l |
|---|---|
| Εκπομπές CO2 (WLTP) | 280-292 g/km |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης | 14.8-15.3 l/100 km
15.9 - 15.4 US mpg 19.1 - 18.5 UK mpg 6.8 - 6.5 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης | 8.8-8.9 l/100 km
26.7 - 26.4 US mpg 32.1 - 31.7 UK mpg 11.4 - 11.2 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος | 11-11.2 l/100 km
21.4 - 21 US mpg 25.7 - 25.2 UK mpg 9.1 - 8.9 km/l |
| Εκπομπές CO2 | 252-258 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.7 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 250 km/h 155.34 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 6d-Temp |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 4.7 κιλά/Hp, 212.9 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.3 κιλά/Nm, 301.2 Nm/τόνος |
| δύναμη | 530 Hp @ 5500-6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 120.6 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 750 Nm @ 1800-4600 σ.α.λ. 553.17 lb.-ft. @ 1800-4600 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, κατά μήκος |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | N63B44D |
| Κυβισμός κινητήρα | 4395 cm3 268.2 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 8 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | V-κινητήρας |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 89 mm 3.5 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 88.3 mm 3.48 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.5:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Twin-power turbo, Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 10.5 l 11.1 US qt | 9.24 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Συστήματα κινητήρα | Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 2490 κιλά 5489.51 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 3295 κιλά 7264.23 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 805 κιλά 1774.72 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 326 l 11.51 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 2120 l 74.87 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 83 l 21.93 US gal | 18.26 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 100 κιλά 220.46 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 3500 κιλά 7716.18 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 140 κιλά 308.65 lbs. |
| μήκος | 5151 mm 202.8 in. |
|---|---|
| πλάτος | 2000 mm 78.74 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2218 mm 87.32 in. |
| ύψος | 1805 mm 71.06 in. |
| μεταξόνιο | 3105 mm 122.24 in. |
| εμπρός ίχνος | 1682 mm 66.22 in. |
| Πίσω ίχνος | 1703 mm 67.05 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 874 mm 34.41 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1172 mm 46.14 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 221 mm 8.7 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.34 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 13 m 42.65 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 25° |
| Γωνία φυγής | 22.2° |
| γωνία ράμπας | 19.8° |
| βάθος ρηχές | 500 mm 19.69 in. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
|---|---|
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 8 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων Steptronic |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 285/45 R21 113Y XL |
| μέγεθος των ζάντων | 9.5J x 21 |