
| Korimalli, Honda CRX I (AF,AS)? | Liftback |
|---|---|
| Teho, Honda CRX Liftback 1986 1.6 i (AS) (125 Hp)? | 125 hv |
| Vetotapa, Honda CRX I (AF,AS) Liftback 1986 1.6 i (AS) (125 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1986 Honda CRX Liftback? | 3675 mm 144.69 in. |
| Leveys, 1986 Honda CRX Liftback? | 1625 mm 63.98 in. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Honda |
| Malli | CRX |
| Sukupolvi | CRX I (AF,AS) |
| Versio (moottori) | 1.6 i (AS) (125 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1986 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1987 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Liftback |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Moottori | |
| Teho | 125 hv |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Mitat | |
| Pituus | 3675 mm 144.69 in. |
| Leveys | 1625 mm 63.98 in. |
| Korkeus | 1290 mm 50.79 in. |
| Pyörän perusta | 2200 mm 86.61 in. |
| etuylitys | 770 mm 30.31 in. |
| takaylitys | 705 mm 27.76 in. |