
| Korimalli, Dorcen G60S? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Teho, Dorcen G60S SUV, Crossover 2019 1.5T (163 Hp)? | 163 hv, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Dorcen G60S SUV, Crossover 2019 1.5T (163 Hp)? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2019 Dorcen 1.5T (163 Hp)? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Dorcen G60S SUV, Crossover 2019 1.5T (163 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2019 Dorcen G60S SUV, Crossover ? | 4521 mm 177.99 in. |
| Leveys, 2019 Dorcen G60S SUV, Crossover ? | 1840 mm 72.44 in. |
| Nettopaino, 2019 Dorcen G60S 1.5T (163 Hp)? | 1450 kg 3196.7 lbs. |
| Tavaratila, 2019 Dorcen G60S SUV, Crossover ? | 390 - 950 l 13.77 - 33.55 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2019 Dorcen G60S 1.5T (163 Hp)? | 6, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Dorcen |
|---|---|
| Malli | G60S |
| Sukupolvi | G60S |
| Versio (moottori) | 1.5T (163 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2019 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2021 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
|---|---|
| Paino/teho suhde | 8.9 kg/hv, 112.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.3 kg/Nm, 158.6 Nm/tonnia |
| Teho | 163 hv @ 5500 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 108.7 hv/l |
| Vääntömomentti | 230 Nm @ 1750-4500 kierrosta/min 169.64 lb.-ft. @ 1750-4500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | JT15T |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 75 mm 2.95 in. |
| Männän liike | 84.8 mm 3.34 in. |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Monipistesuihkutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Paino | 1450 kg 3196.7 lbs. |
|---|---|
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 390 l 13.77 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 950 l 33.55 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Pituus | 4521 mm 177.99 in. |
|---|---|
| Leveys | 1840 mm 72.44 in. |
| Korkeus | 1672 mm 65.83 in. |
| Pyörän perusta | 2680 mm 105.51 in. |
| Etupyörän jälki | 1558 mm 61.34 in. |
| Takapyörän jälki | 1549 mm 60.98 in. |
| Maavara | 180 mm 7.09 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/60 R17 |
| Vanteen koko | 17 |