
| Korimalli, BMW X7 (G07, facelift 2022)? | SAV, 5 Ovien, 6-7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, BMW X7 (G07, facelift 2022) 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 7.7-8.6 l/100 km 30.5 - 27.4 US mpg 36.7 - 32.8 UK mpg 13 - 11.6 km/l |
| Päästöt, BMW X7 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 203-225 g/km CO2 |
| Huippunopeus, 2022 X7 (G07, facelift 2022) 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 245 km/h | 152.24 mph 0-100 km/h: 5.9 s 0-60 mph: 5.6 s |
| Teho, BMW X7 SAV 2022 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 352 hv, 720 Nm 531.04 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, BMW X7 SAV 2022 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3.0 l 2993 sm3 182.64 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2022 BMW 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6, Rivimoottori |
| Vetotapa, BMW X7 (G07, facelift 2022) SAV 2022 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Neliveto. MHEV (Pehmeä, kevyt hybridisähköauto). Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton neljää pyörää ja mahdollistavat vain sekatoiminnollisen liikkumisen. |
| Pituus, 2022 BMW X7 SAV? | 5181 mm 203.98 in. |
| Leveys, 2022 BMW X7 SAV? | 2000 mm 78.74 in. |
| Nettopaino, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2490 kg 5489.51 lbs. |
| Kokonaispaino, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3325 kg 7330.37 lbs. |
| Tavaratila, 2022 BMW X7 SAV? | 300 - 2120 l 10.59 - 74.87 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 BMW X7 (G07, facelift 2022) 40d (352 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko Steptronic |
| Merkki | BMW |
|---|---|
| Malli | X7 |
| Sukupolvi | X7 (G07, facelift 2022) |
| Versio (moottori) | 40d (352 hv) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Elokuu, 2022 v |
| Tehoyksikön rakenne | MHEV (Pehmeä, kevyt hybridisähköauto) |
| Korimalli | SAV |
| Paikkojen lukumäärä | 6-7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) | 7.7-8.6 l/100 km
30.5 - 27.4 US mpg 36.7 - 32.8 UK mpg 13 - 11.6 km/l |
|---|---|
| CO2-päästöt (WLTP) | 203-225 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.6 s |
| Huippunopeus | 245 km/h 152.24 mph |
| Paino/teho suhde | 7.1 kg/hv, 141.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.5 kg/Nm, 289.2 Nm/tonnia |
| Akun jännite | 48 V |
|---|---|
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 12 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Integroitu vaihteistoon |
| Järjestelmän kokonaisteho | 352 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 720 Nm 531.04 lb.-ft. |
| Teho | 340 hv @ 4400 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 113.6 hv/l |
| Vääntömomentti | 700 Nm @ 1750-2250 kierrosta/min 516.29 lb.-ft. @ 1750-2250 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | B57D30T3, B57D30O3 |
| Moottorin tilavuus | 2993 sm3 182.64 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 6 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 84 mm 3.31 in. |
| Männän liike | 90 mm 3.54 in. |
| Puristussuhde | 16.5:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | Twin-power turbo, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 8 l 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 10.9 l 11.52 US qt | 9.59 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Paino | 2490 kg 5489.51 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 3325 kg 7330.37 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 835 kg 1840.86 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 300 l 10.59 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2120 l 74.87 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 80 l 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| AdBlue-säiliö | 21.5 l 5.68 US gal | 4.73 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 100 kg 220.46 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 3500 kg 7716.18 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 140 kg 308.65 lbs. |
| Pituus | 5181 mm 203.98 in. |
|---|---|
| Leveys | 2000 mm 78.74 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 2218 mm 87.32 in. |
| Korkeus | 1835 mm 72.24 in. |
| Pyörän perusta | 3105 mm 122.24 in. |
| Etupyörän jälki | 1682-1690 mm 66.22 - 66.54 in. |
| Takapyörän jälki | 1703-1705 mm 67.05 - 67.13 in. |
| etuylitys | 904 mm 35.59 in. |
| takaylitys | 1172 mm 46.14 in. |
| Maavara | 221 mm 8.7 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.33 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 13 m 42.65 ft. |
| lähestymiskulma | 25° |
| Jättökulma | 22.2° |
| ylityskulma | 19.8° |
| kahluusyvyys | 500 mm 19.69 in. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori ja sähkömoottori liikuttavat auton neljää pyörää ja mahdollistavat vain sekatoiminnollisen liikkumisen. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko Steptronic |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) 4 kääntyvää pyörää (kääntyvät takapyörät) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 275/50 R20; 285/45 R21; 275/40 R22; 275/35 R23 Takarenkaat: 275/50 R20; 285/45 R21; 315/35 R22; 315/30 R23 |
| Vanteen koko | Etuvanteet: 8.5J x 20; 9.5J x 21; 9.5J x 22; 9.5J x 23 Takavanteet: 8.5J x 20; 9.5J x 21; 10.5J x 22; 10.5J x 23 |