
| От какъв тип е каросерията, Seat Ibiza IV? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Seat Ibiza IV 1.6 MPI (105 Hp)? | 6.6 л/100 км 35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Seat Ibiza 1.6 MPI (105 Hp)? | Euro 4 |
| Колко бърза е колата, 2008 Ibiza IV 1.6 MPI (105 Hp)? | 187 км/ч | 116.2 mph 0-100 км/ч: 10.5 сек 0-60 mph: 10 сек |
| Колко мощност има, Seat Ibiza Хечбек 2008 1.6 MPI (105 Hp)? | 105 кс, 148 Нм 109.16 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Seat Ibiza Хечбек 2008 1.6 MPI (105 Hp)? | 1.6 л 1598 см3 97.52 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2008 Seat 1.6 MPI (105 Hp)? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Seat Ibiza IV Хечбек 2008 1.6 MPI (105 Hp)? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2008 Seat Ibiza Хечбек? | 4052 мм 159.53 in. |
| Колко широка е колата, 2008 Seat Ibiza Хечбек? | 1693 мм 66.65 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2008 Seat Ibiza IV 1.6 MPI (105 Hp)? | 1015 кг 2237.69 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2008 Seat Ibiza IV 1.6 MPI (105 Hp)? | 1516 кг 3342.21 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2008 Seat Ibiza Хечбек? | 292 - 938 л 10.31 - 33.13 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2008 Seat Ibiza IV 1.6 MPI (105 Hp)? | 5, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Seat |
| Модел | Ibiza |
| Генерация | Ibiza IV |
| Модификация (Двигател) | 1.6 MPI (105 кс) |
| Начало на производство | 2008 г |
| Край на производство | Ноември, 2009 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско | 8.9 л/100 км
26.4 US mpg 31.7 UK mpg 11.2 км/л |
| Разход на гориво - извънградско | 5.3 л/100 км
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран | 6.6 л/100 км
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 10.5 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 10.5 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 10 сек |
| Максимална скорост | 187 км/ч 116.2 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 4 |
| Съотношение тегло/мощност | 9.7 кг/кс, 103.4 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.9 кг/Нм, 145.8 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 105 кс @ 5700 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 65.7 кс/л |
| Въртящ момент | 148 Нм @ 4500 об/мин 109.16 lb.-ft. @ 4500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | BTS |
| Обем на двигателя | 1598 см3 97.52 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 76.5 мм 3.01 in. |
| Ход на буталото | 86.9 мм 3.42 in. |
| Степен на сгъстяване | 10.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 3.6 л 3.8 US qt | 3.17 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 5.6 л 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1015 кг 2237.69 lbs. |
| Допустима маса | 1516 кг 3342.21 lbs. |
| Максимална товароносимост | 501 кг 1104.52 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 292 л 10.31 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 938 л 33.13 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 45 л 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1000 кг 2204.62 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 550 кг 1212.54 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 50 кг 110.23 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4052 мм 159.53 in. |
| Широчина | 1693 мм 66.65 in. |
| Височина | 1445 мм 56.89 in. |
| Колесна база | 2469 мм 97.2 in. |
| Предна следа | 1465 мм 57.68 in. |
| Задна следа | 1457 мм 57.36 in. |
| Преден надвес | 848 мм 33.39 in. |
| Заден надвес | 735 мм 28.94 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.48 м 34.38 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 5 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | хидравличен елемент |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Усилвател на волана | Хидроусилвател |
| Размери на гумите | 185/60 R15; 215/45 R16; 215/40 R17 |
| Размери на джантите | 6J x 15; 7J x 16; 7J x 17 |