
| От какъв тип е каросерията, Renault Megane Conquest (facelift 2023)? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Renault Megane Conquest (facelift 2023) 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 5.8-6.1 л/100 км 40.6 - 38.6 US mpg 48.7 - 46.3 UK mpg 17.2 - 16.4 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Renault Megane Conquest 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 130-138 г/км CO2 Euro 6D Full |
| Колко бърза е колата, 2023 Megane Conquest (facelift 2023) 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 205 км/ч | 127.38 mph 0-100 км/ч: 9.8 сек 0-60 mph: 9.3 сек |
| Колко мощност има, Renault Megane Conquest Купе, SUV 2023 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 140 кс, 260 Нм 191.77 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Renault Megane Conquest Купе, SUV 2023 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 1.3 л 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2023 Renault 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Renault Megane Conquest (facelift 2023) Купе, SUV 2023 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | Предно задвижване. MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2023 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 4568 мм 179.84 in. |
| Колко широка е колата, 2023 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 1821 мм 71.69 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2023 Renault Megane Conquest (facelift 2023) 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 1336 кг 2945.38 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2023 Renault Megane Conquest (facelift 2023) 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 1876 кг 4135.87 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2023 Renault Megane Conquest Купе, SUV? | 513 - 1296 л 18.12 - 45.77 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2023 Renault Megane Conquest (facelift 2023) 1.3 TCe (140 Hp) Mild Hybrid EDC? | 7, автоматична скоростна кутия EDC |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Renault |
| Модел | Megane Conquest |
| Генерация | Megane Conquest (facelift 2023) |
| Модификация (Двигател) | 1.3 TCe (140 кс) Mild Hybrid EDC |
| Начало на производство | Юли, 2023 г |
| Архитектура на силовия агрегат | MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 5.8-6.1 л/100 км
40.6 - 38.6 US mpg 48.7 - 46.3 UK mpg 17.2 - 16.4 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 130-138 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 9.8 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 9.8 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 9.3 сек |
| Максимална скорост | 205 км/ч 127.38 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6D Full |
| Съотношение тегло/мощност | 9.5 кг/кс, 104.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.1 кг/Нм, 194.6 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 0.13 кВтч |
| Напрежение на батерията | 12 В |
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Местоположение на батерията | Под предната дясна седалка |
| Двигател с вътрешно горене | |
| Мощност | 140 кс @ 4500-6000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 105 кс/л |
| Въртящ момент | 260 Нм @ 1750-3500 об/мин 191.77 lb.-ft. @ 1750-3500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | H5H 490 |
| Обем на двигателя | 1333 см3 81.34 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72.2 мм 2.84 in. |
| Ход на буталото | 81.4 мм 3.2 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.5 л 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 7.5 л 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1336 кг 2945.38 lbs. |
| Допустима маса | 1876 кг 4135.87 lbs. |
| Максимална товароносимост | 540 кг 1190.5 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 513 л 18.12 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1296 л 45.77 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 900 кг 1984.16 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 705 кг 1554.26 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4568 мм 179.84 in. |
| Широчина | 1821 мм 71.69 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2034 мм 80.08 in. |
| Височина | 1576 мм 62.05 in. |
| Колесна база | 2720 мм 107.09 in. |
| Предна следа | 1562 мм 61.5 in. |
| Задна следа | 1584 мм 62.36 in. |
| Преден надвес | 878 мм 34.57 in. |
| Заден надвес | 970 мм 38.19 in. |
| Пътен просвет | 200 мм 7.87 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.2 м 36.75 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват предните колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 7 предавки, автоматична скоростна кутия EDC |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | полунезависимо пружинно окачване, гъвкава греда |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 280x24 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 260x8 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/60 R17; 215/55 R18; 225/45 R19 |
| Размери на джантите | 7J x 17; 7J x 18; 7.5J x 19 |