
| Karoser tipi nedir, Skoda Octavia IV? | Liftback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Skoda Octavia IV 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 3.59-3.83 Kg/100 km |
| Araç ne kadar ECO'dur, Skoda Octavia 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 98-105 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2020 Octavia IV 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 218 km/saat | 135.46 mph 0-100 km/saat: 9.5 saniye 0-60 mph: 9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Skoda Octavia Liftback 2020 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 130 bg, 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Skoda Octavia Liftback 2020 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 1.5 Lt 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2020 Skoda 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Skoda Octavia IV Liftback 2020 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | Önden çekiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2020 Skoda Octavia Liftback? | 4689 mm 184.61 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2020 Skoda Octavia Liftback? | 1829 mm 72.01 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2020 Skoda Octavia IV 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 1322-1484 Kg 2914.51 - 3271.66 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2020 Skoda Octavia IV 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2020 Skoda Octavia Liftback? | 455 - 1410 Lt 16.07 - 49.79 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2020 Skoda Octavia IV 1.5 TGI G-TEC (130 Hp) CNG? | 6, manuel şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Skoda |
| Model | Octavia |
| Nesil | Octavia IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 TGI G-TEC (130 bg) CNG |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Liftback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) (CNG) | 5.3-5.53 Kg/100 km |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) (CNG) | 3.7-3.9 Kg/100 km |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) (CNG) | 3.1-3.3 Kg/100 km |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) (CNG) | 3.32-3.6 Kg/100 km |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) (CNG) | 3.59-3.83 Kg/100 km |
| CO2 Emisyonları (CNG) (WLTP) | 98-105 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / CNG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9 saniye |
| Maksimum sürat | 218 km/saat 135.46 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 10.2 Kg/bg, 98.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 151.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 5000-6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.8 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 1400-4000 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1400-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DHFA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74.5 mm 2.93 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.9 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 12.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1322-1484 Kg 2914.51 - 3271.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1860 Kg 4100.6 lbs. |
| Azami yük | 376-538 Kg 828.94 - 1186.09 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 455 Lt 16.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1410 Lt 49.79 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 9 Lt 2.38 US gal | 1.98 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi - CNG | 17.33 Kg |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 690 Kg 1521.19 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4689 mm 184.61 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2003 mm 78.86 in. |
| Yükseklik | 1470 mm 57.87 in. |
| Dingil Mesafesi | 2686 mm 105.75 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| ön çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| arka çıkıntı | 1094 mm 43.07 in. |
| Yerden yükseklik | 143 mm 5.63 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.254-0.299 |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Yaklaşım açısı | 14.3° |
| Kalkış açısı | 12.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Sürükleme, Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 205/55 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 16; 7J x 17 |