
| Karoser tipi nedir, Peugeot 208 II (Phase II, 2023)? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Peugeot 208 II (Phase II, 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 4.6-4.7 Lt/100 km 51.1 - 50 US mpg 61.4 - 60.1 UK mpg 21.7 - 21.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Peugeot 208 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 102-106 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 208 II (Phase II, 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 8.1 saniye 0-60 mph: 7.7 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Peugeot 208 Hatchback 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 145 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Peugeot 208 Hatchback 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 Peugeot 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Peugeot 208 II (Phase II, 2023) Hatchback 2025 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 Peugeot 208 Hatchback? | 4055 mm 159.65 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 Peugeot 208 Hatchback? | 1745 mm 68.7 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 Peugeot 208 II (Phase II, 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1228 Kg 2707.28 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 Peugeot 208 II (Phase II, 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 Peugeot 208 Hatchback? | 352 - 1163 Lt 12.43 - 41.07 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 Peugeot 208 II (Phase II, 2023) 1.2 (145 Hp) Mild Hybrid e-DCS? | 6, otomatik şanzıman e-DCS |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 208 |
| Nesil | 208 II (Phase II, 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 (145 bg) Mild Hybrid e-DCS |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.6-4.7 Lt/100 km
51.1 - 50 US mpg 61.4 - 60.1 UK mpg 21.7 - 21.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 102-106 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.7 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 8.5 Kg/bg, 118.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 187.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.432 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 13 Kg 28.66 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altında, ön koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 29 bg @ 4264 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm @ 750-2499 dev/dak 40.57 lb.-ft. @ 750-2499 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 145 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2LTD |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1228 Kg 2707.28 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Azami yük | 462 Kg 1018.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 352 Lt 12.43 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1163 Lt 41.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 44 Lt 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4055 mm 159.65 in. |
| Genişlik | 1745 mm 68.7 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1430 mm 56.3 in. |
| Dingil Mesafesi | 2540 mm 100 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| ön çıkıntı | 825 mm 32.48 in. |
| arka çıkıntı | 690 mm 27.17 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk, 283x26 mm |
| Arka frenler | Disk, 249x10 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R16 H; 205/45 R17 H |
| Jant Boyutu | 16; 17 |