
| Karoser tipi nedir, Opel Grandland (facelift 2021)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Opel Grandland (facelift 2021) 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 5.7 Lt/100 km 41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Opel Grandland 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 128 g/km CO2 Euro 6e |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 1 km 0.62 mi |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 Grandland (facelift 2021) 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 10 saniye 0-60 mph: 9.5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Opel Grandland SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 136 bg, 230 Nm 169.64 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Opel Grandland SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 1.2 Lt 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Opel 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 3, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Opel Grandland (facelift 2021) SUV 2024 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | Önden çekiş. MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 4477 mm 176.26 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 1906 mm 75.04 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Opel Grandland (facelift 2021) 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 1461 Kg 3220.95 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Opel Grandland (facelift 2021) 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Opel Grandland SUV? | 514 - 1652 Lt 18.15 - 58.34 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Opel Grandland (facelift 2021) 1.2 Turbo (136 Hp) Mild Hybrid e-DCT? | 6, otomatik şanzıman e-DCT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Grandland |
| Nesil | Grandland (facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Turbo (136 bg) Mild Hybrid e-DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.6 US mpg 52.3 UK mpg 18.5 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5 Lt/100 km
47 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.7 Lt/100 km
35.1 US mpg 42.2 UK mpg 14.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7 Lt/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 128 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.89 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 0.432 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön koltukların altında |
| Elektrikle gidilebilen menzil | 1 km 0.62 mi |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 28 bg @ 2000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 55 Nm 40.57 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 136 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | EB2LTDH2 |
| Motor hacmi | 1199 cm3 73.17 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.5 mm 3.56 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1461 Kg 3220.95 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2050 Kg 4519.48 lbs. |
| Azami yük | 589 Kg 1298.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 514 Lt 18.15 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1652 Lt 58.34 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| Tavan Yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 685 Kg 1510.17 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4477 mm 176.26 in. |
| Genişlik | 1906 mm 75.04 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2098 mm 82.6 in. |
| Yükseklik | 1609 mm 63.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579-1595 mm 62.17 - 62.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587-1610 mm 62.48 - 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 933 mm 36.73 in. |
| arka çıkıntı | 869 mm 34.21 in. |
| Yerden yükseklik | 188 mm 7.4 in. |
| En az dönüş açısı | 10.67 m 35.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman e-DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17; 225/55 R18; 205/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7.5J x 18; 7J x 19 |