
| Karoser tipi nedir, Opel Grandland (facelift 2021)? | SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Opel Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 1.2-1.7 Lt/100 km 196 - 138.4 US mpg 235.4 - 166.2 UK mpg 83.3 - 58.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Opel Grandland GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 28-39 g/km CO2 Euro 6d |
| Tamamen elektrikli şekilde ne kadar gidebilir, GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 55-65 km 34.18 - 40.39 mi |
| Elektrik tüketimi ne kadar, Opel Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 14.9-17.4 kWh/100 km 23.98 - 28 kWh/100 mi 141 - 120 MPGe 6.7 - 5.7 km/kWh 4.2 - 3.6 mi/kWh |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2021 Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 235 km/saat | 146.02 mph 0-100 km/saat: 6.1 saniye 0-60 mph: 5.8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Opel Grandland SUV 2021 GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 300 bg, 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Opel Grandland SUV 2021 GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 1.6 Lt 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2021 Opel GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Opel Grandland (facelift 2021) SUV 2021 GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç). Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2021 Opel Grandland SUV? | 4477 mm 176.26 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2021 Opel Grandland SUV? | 1906 mm 75.04 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2021 Opel Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 1801 Kg 3970.53 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2021 Opel Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2021 Opel Grandland SUV? | 390 - 1528 Lt 13.77 - 53.96 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2021 Opel Grandland (facelift 2021) GSe 1.6i Turbo (300 Hp) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic? | 8, otomatik şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Grandland |
| Nesil | Grandland (facelift 2021) |
| Modifikasyonu (Motor) | GSe 1.6i Turbo (300 bg) Plug-in Hybrid4 AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Şarj Edilebilir Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 1.2-1.7 Lt/100 km
196 - 138.4 US mpg 235.4 - 166.2 UK mpg 83.3 - 58.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 28-39 g/km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 1.5-1.6 Lt/100 km
156.8 - 147 US mpg 188.3 - 176.6 UK mpg 66.7 - 62.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 33-37 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 6 Kg/bg, 166.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.5 Kg/Nm, 288.7 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 13.2 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 55-65 km 34.18 - 40.39 mi |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC, WLTP eşdeğer) | 67-69 km 41.63 - 42.87 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 14.9-17.4 kWh/100 km
23.98 - 28 kWh/100 mi 141 - 120 MPGe 6.7 - 5.7 km/kWh 4.2 - 3.6 mi/kWh |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 135 km/saat 83.89 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 110 bg @ 2500 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 320 Nm @ 500-2500 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 500-2500 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru 2 | |
| Elektrikli motor gücü | 113 bg @ 14000 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 166 Nm @ 0-4760 dev/dak 122.44 lb.-ft. @ 0-4760 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka aks, enine |
| Sistem gücü | 300 bg |
| Sistem tork | 520 Nm 383.53 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 125.2 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 3000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F16XHR |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1801 Kg 3970.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2370 Kg 5224.96 lbs. |
| Azami yük | 569 Kg 1254.43 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 390 Lt 13.77 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1528 Lt 53.96 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 43 Lt 11.36 US gal | 9.46 UK gal |
| Tavan Yükü | 85 Kg 187.39 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4477 mm 176.26 in. |
| Genişlik | 1906 mm 75.04 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2098 mm 82.6 in. |
| Yükseklik | 1609 mm 63.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2675 mm 105.31 in. |
| Ön tekerlek izi | 1579-1595 mm 62.17 - 62.8 in. |
| Arka tekerlek izi | 1587-1610 mm 62.48 - 63.39 in. |
| ön çıkıntı | 933 mm 36.73 in. |
| arka çıkıntı | 869 mm 34.21 in. |
| En az dönüş açısı | 10.67 m 35.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir İYM ön tekerlekleri, bir elektrik motoru ön tekerlekleri, bir elektrik motoru arka tekerlekleri hareket ettirir. Tamamen elektrikli veya karışık modda hareket imkanı mevcuttur. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18; 205/55 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 18; 7J x 19 |