
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 5-5.7 Lt/100 km 47 - 41.3 US mpg 56.5 - 49.6 UK mpg 20 - 17.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLC GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 132-150 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 GLC Coupe (C254) GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 214 km/saat | 132.97 mph 0-100 km/saat: 9 saniye 0-60 mph: 8.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2024 GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 163 bg, 380 Nm 280.27 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2024 GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2.0 Lt 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 Mercedes-Benz GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) Coupe, SUV 2024 GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 4764 mm 187.56 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 1890 mm 74.41 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 1930 Kg 4254.92 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2550 Kg 5621.79 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 545 - 1490 Lt 19.25 - 52.62 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) GLC 200d (163 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLC |
| Nesil | GLC Coupe (C254) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLC 200d (163 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5-5.7 Lt/100 km
47 - 41.3 US mpg 56.5 - 49.6 UK mpg 20 - 17.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 132-150 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 214 km/saat 132.97 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 84.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 196.9 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 163 bg @ 3200-4400 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.8 bg/Lt |
| Tork | 380 Nm @ 1600-2800 dev/dak 280.27 lb.-ft. @ 1600-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654.820 |
| Motor hacmi | 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.3 mm 3.71 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1930 Kg 4254.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2550 Kg 5621.79 lbs. |
| Azami yük | 620 Kg 1366.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 545 Lt 19.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1490 Lt 52.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| AdBlue tankı | 24 Lt 6.34 US gal | 5.28 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2500 Kg 5511.56 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4764 mm 187.56 in. |
| Genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2075 mm 81.69 in. |
| Yükseklik | 1614 mm 63.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1622-1627 mm 63.86 - 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1640-1642 mm 64.57 - 64.65 in. |
| ön çıkıntı | 843 mm 33.19 in. |
| arka çıkıntı | 1033 mm 40.67 in. |
| Yerden yükseklik | 191 mm 7.52 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Yaklaşım açısı | 21.3° |
| Kalkış açısı | 21.7° |
| rampa açısı | 16.6° |
| sığ derinliği | 300 mm 11.81 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/60 R18; 235/55 R19; 255/45 R20 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8J x 19; 8.5J x 20 |