
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254)? | Coupe, SUV, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 9.8-10.2 Lt/100 km 24 - 23.1 US mpg 28.8 - 27.7 UK mpg 10.2 - 9.8 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLC AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 223-232 g/km CO2 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 GLC Coupe (C254) AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.8 saniye 0-60 mph: 4.6 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2023 AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 421 bg, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV 2023 AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 2.0 Lt 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Mercedes-Benz AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) Coupe, SUV 2023 AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 4792 mm 188.66 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 1920 mm 75.59 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 1920 Kg 4232.88 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 2535 Kg 5588.72 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe, SUV? | 545 - 1490 Lt 19.25 - 52.62 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Mercedes-Benz GLC Coupe (C254) AMG GLC 43 (421 Hp) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G? | 9, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT MCT |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | GLC |
| Nesil | GLC Coupe (C254) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG GLC 43 (421 bg) Mild Hybrid 4MATIC AMG SPEEDSHIFT MCT 9G |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.8-10.2 Lt/100 km
24 - 23.1 US mpg 28.8 - 27.7 UK mpg 10.2 - 9.8 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 223-232 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.6 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 219.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.8 Kg/Nm, 260.4 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 14 bg |
| Elektrikli motor torku | 150 Nm 110.63 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 421 bg @ 6750 dev/dak |
| Litre başına güç | 211.5 bg/Lt |
| Tork | 500 Nm @ 5000 dev/dak 368.78 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 139 |
| Motor hacmi | 1991 cm3 121.5 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Elektrik Destekli Turboşarj, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1920 Kg 4232.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2535 Kg 5588.72 lbs. |
| Azami yük | 615 Kg 1355.84 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 545 Lt 19.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1490 Lt 52.62 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4792 mm 188.66 in. |
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1603 mm 63.11 in. |
| Dingil Mesafesi | 2888 mm 113.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1666 mm 65.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1666 mm 65.59 in. |
| En az dönüş açısı | 12.9 m 42.32 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT MCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370x36 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x26 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/55 R19 Arka lastikler: 255/50 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 19 Arka jantlar: 9J x 19 |