
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz E-Serisi (W214)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz E-Serisi (W214) E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 4.9-5.7 Lt/100 km 48 - 41.3 US mpg 57.6 - 49.6 UK mpg 20.4 - 17.5 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz E-Serisi E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 130-149 g/km CO2 Euro 6 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2023 E-Serisi (W214) E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 234 km/saat | 145.4 mph 0-100 km/saat: 7.8 saniye 0-60 mph: 7.4 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz E-Serisi Sedan 2023 E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 197 bg, 440 Nm 324.53 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz E-Serisi Sedan 2023 E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2.0 Lt 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2023 Mercedes-Benz E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz E-Serisi (W214) Sedan 2023 E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi Sedan? | 4949 mm 194.84 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi Sedan? | 1880 mm 74.02 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi (W214) E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi (W214) E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2580 Kg 5687.93 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi Sedan? | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2023 Mercedes-Benz E-Serisi (W214) E 220d (197 Hp) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | E-Serisi |
| Nesil | E-Serisi (W214) |
| Modifikasyonu (Motor) | E 220d (197 bg) Mild Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.9-5.7 Lt/100 km
48 - 41.3 US mpg 57.6 - 49.6 UK mpg 20.4 - 17.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 130-149 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 7.4 saniye |
| Maksimum sürat | 234 km/saat 145.4 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 222.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 197 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 98.8 bg/Lt |
| Tork | 440 Nm @ 1800-2800 dev/dak 324.53 lb.-ft. @ 1800-2800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 654 M |
| Motor hacmi | 1993 cm3 121.62 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Sıkıştırma oranı | 15.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1975 Kg 4354.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2580 Kg 5687.93 lbs. |
| Azami yük | 605 Kg 1333.8 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 540 Lt 19.07 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4949 mm 194.84 in. |
| Genişlik | 1880 mm 74.02 in. |
| Yükseklik | 1469 mm 57.83 in. |
| Dingil Mesafesi | 2961 mm 116.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1629 mm 64.13 in. |
| Arka tekerlek izi | 1643 mm 64.69 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici, Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 8J x 18 H2 ET32.5 |