
| Karoser tipi nedir, Datsun 280Z? | Coupe, Fastback, 3 Kapı, 2 Koltuk |
|---|---|
| Motor gücü ne kadar, Datsun 280Z Coupe, Fastback 1975 2.8 (149 Hp) Automatic? | 149 bg, 221 Nm 163 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Datsun 280Z Coupe, Fastback 1975 2.8 (149 Hp) Automatic? | 2.8 Lt 2753 cm3 168 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 1975 Datsun 2.8 (149 Hp) Automatic? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Datsun 280Z Coupe, Fastback 1975 2.8 (149 Hp) Automatic? | Arkadan İtiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 1975 Datsun 280Z Coupe, Fastback? | 4405 mm 173.43 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 1975 Datsun 280Z Coupe, Fastback? | 1630 mm 64.17 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp) Automatic? | 1254-1262 Kg 2764.6 - 2782.23 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp) Automatic? | 1445-1453 Kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp) Automatic? | 3, otomatik şanzıman |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Datsun |
| Model | 280Z |
| Nesil | 280Z |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.8 (149 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1975 yıl |
| Son üretim yılı | 1978 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe, Fastback |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 13.8 Lt/100 km
17 US mpg 20.5 UK mpg 7.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 10.7 Lt/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 118.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 176.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 149 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 54.1 bg/Lt |
| Tork | 221 Nm @ 4400 dev/dak 163 lb.-ft. @ 4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | L28 |
| Motor hacmi | 2753 cm3 168 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86.1 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1254-1262 Kg 2764.6 - 2782.23 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1445-1453 Kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Azami yük | 191 Kg 421.08 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4405 mm 173.43 in. |
| Genişlik | 1630 mm 64.17 in. |
| Yükseklik | 1295 mm 50.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2305 mm 90.75 in. |
| Ön tekerlek izi | 1354 mm 53.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1346 mm 52.99 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Yaklaşım açısı | 20.29° |
| Kalkış açısı | 18.13° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 3 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon, Salıncak, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Disk, 272 mm |
| Arka frenler | Kampana, 228.6 mm |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/70 R14 |
| Jant Boyutu | 5J x 14; 5.5J x 14 |