
| Karoser tipi nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 7.5 Lt/100 km 31.4 US mpg 37.7 UK mpg 13.3 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BMW 3 Serisi M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 172 g/km CO2 Euro 6e |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2025 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 4.3 saniye 0-60 mph: 4.1 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2025 M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 392 bg, 540 Nm 398.28 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2025 M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3.0 Lt 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2025 BMW M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) Sedan 2025 M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2025 BMW 3 Serisi Sedan? | 4714 mm 185.59 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2025 BMW 3 Serisi Sedan? | 1827 mm 71.93 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2025 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2025 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2025 BMW 3 Serisi Sedan? | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2025 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) M340i (392 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | M340i (392 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.5 Lt/100 km
31.4 US mpg 37.7 UK mpg 13.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 172 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.1 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 4.5 Kg/bg, 222.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.3 Kg/Nm, 306.8 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.4 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön kapağın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 12 bg |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm 147.51 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| Sistem gücü | 392 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 381 bg @ 5200-6250 dev/dak |
| Litre başına güç | 127.1 bg/Lt |
| Tork | 540 Nm @ 1900-4800 dev/dak 398.28 lb.-ft. @ 1900-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B58 |
| Motor hacmi | 2998 cm3 182.95 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4714 mm 185.59 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1583 mm 62.32 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/45 R18; 225/40 R19 Arka lastikler: 255/40 R18; 255/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 8.5J x 18; 8.5J x 19 |