
| Karoser tipi nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 5.4-6 Lt/100 km 43.6 - 39.2 US mpg 52.3 - 47.1 UK mpg 18.5 - 16.7 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, BMW 3 Serisi 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 141-158 g/km CO2 Euro 6d |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2022 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5 saniye 0-60 mph: 4.8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2022 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 286 bg, 650 Nm 479.42 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2022 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 3.0 Lt 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2022 BMW 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) Sedan 2022 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2022 BMW 3 Serisi Sedan? | 4713 mm 185.55 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2022 BMW 3 Serisi Sedan? | 1827 mm 71.93 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2022 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2022 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2022 BMW 3 Serisi Sedan? | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2022 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330d (286 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 330d (286 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.4-6 Lt/100 km
43.6 - 39.2 US mpg 52.3 - 47.1 UK mpg 18.5 - 16.7 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 141-158 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 4.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 6.2 Kg/bg, 162.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.7 Kg/Nm, 369.3 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.4 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön kapağın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 11 bg |
| Elektrikli motor torku | 25 Nm 18.44 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 286 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 95.6 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1500-2500 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1500-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B57D30B |
| Motor hacmi | 2993 cm3 182.64 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84 mm 3.31 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4713 mm 185.55 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573 mm 61.93 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 803 mm 31.61 in. |
| arka çıkıntı | 1059 mm 41.69 in. |
| Yerden yükseklik | 130 mm 5.12 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.25 |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17 |