
| Karoser tipi nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8.1 Lt/100 km 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2024 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 210 km/saat | 130.49 mph 0-100 km/saat: 5.6 saniye 0-60 mph: 5.4 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2024 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 255 bg, 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 3 Serisi Sedan 2024 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2.0 Lt 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2024 BMW 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) Sedan 2024 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2024 BMW 3 Serisi Sedan? | 4723 mm 185.94 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2024 BMW 3 Serisi Sedan? | 1827 mm 71.93 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2024 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 1702 Kg 3752.27 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2024 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 2210 Kg 4872.22 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2024 BMW 3 Serisi Sedan? | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2024 BMW 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) 330i (255 Hp) Mild Hybrid xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 3 Serisi |
| Nesil | 3 Serisi Sedan (G20 LCI, facelift 2022) |
| Modifikasyonu (Motor) | 330i (255 bg) Mild Hybrid xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 9 Lt/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 6.9 Lt/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.4 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.7 Kg/bg, 149.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 235 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 0.4 kWh |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Ön kapağın altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 11 bg |
| Elektrikli motor torku | 25 Nm 18.44 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Ön, boyuna |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 255 bg @ 4700-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 127.6 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm @ 1600-4500 dev/dak 295.02 lb.-ft. @ 1600-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48B20O2 |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-power turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1702 Kg 3752.27 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2210 Kg 4872.22 lbs. |
| Azami yük | 508 Kg 1119.95 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4723 mm 185.94 in. |
| Genişlik | 1827 mm 71.93 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1448 mm 57.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2851 mm 112.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1573-1580 mm 61.93 - 62.2 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567-1587 mm 61.69 - 62.48 in. |
| Yerden yükseklik | 137 mm 5.39 in. |
| En az dönüş açısı | 12 m 39.37 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/45 R18; 225/40 R19 Arka lastikler: 225/45 R18; 225/40 R19; 255/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 7.5J x 18; 8J x 19; 8.5J x 19 |