Acasă >> Catalog auto >> Volkswagen >> Up! >> Up! (facelift 2016) >> GTI 1.0 TSI (115 CP) OPF
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 CP) OPF /2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026/

2016 Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 1
Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 2Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 3Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 4Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 5Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 6Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 7Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 8Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 9Volkswagen Up! (facelift 2016) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 CP) OPF /Hatchback 2020 - /

Ce tip de caroserie are Volkswagen Up! (facelift 2016)?
Hatchback, 3-5 Uşi, 4 scaune
Ce consum de combustibil are Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
5.5 l/100 km
42.8 US mpg
51.4 UK mpg
18.2 km/l
Cât de ecologic este Volkswagen Up! GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
125 g/km CO2
Euro 6-ISC-FCM
Cât de rapid este 2020 Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
196 km/h | 122 mph
0-100 km/h: 8.8 sec
0-60 mph: 8.4 sec
Ce putere are Volkswagen Up! Hatchback 2020 GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
115 CP, 200 Nm
148 lb.-ft.
Ce cilindree are Volkswagen Up! Hatchback 2020 GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
1.0 l
999 cm3
60.96 cu. in.
Câți cilindri are 2020 Volkswagen GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
3, in linie
Ce sistem de transmisie are Volkswagen Up! (facelift 2016) Hatchback 2020 GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2020 Volkswagen Up! Hatchback?
3600 mm
141.73 in.
Ce lățime are 2020 Volkswagen Up! Hatchback?
1645 mm
64.76 in.
Ce masă proprie are 2020 Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
992 kg
2187 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2020 Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
1380 kg
3042 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2020 Volkswagen Up! Hatchback?
251 - 959 l
8.9 - 33.9 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2020 Volkswagen Up! (facelift 2016) GTI 1.0 TSI (115 Hp) OPF?
6, cutie manuală

Informații generale

Model
Modificare (Motor)
GTI 1.0 TSI (115 CP) OPF
Începutul producției
2020 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Hatchback
Număr de scaune
4
Număr de uşi
3-5
Cauți Volkswagen Up! la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum de combustibil la viteză redusă (WLTP)
6.6 l/100 km 35.6 US mpg
42.8 UK mpg
15.2 km/l
Consum de combustibil la viteză medie (WLTP)
5.0 l/100 km 47 US mpg
56.5 UK mpg
20 km/l
Consum de combustibil la viteză ridicată (WLTP)
4.7 l/100 km 50 US mpg
60.1 UK mpg
21.3 km/l
Consum de combustibil la viteză foarte ridicată (WLTP)
6.1 l/100 km 38.6 US mpg
46.3 UK mpg
16.4 km/l
Consum combinat de combustibil (WLTP)
5.5 l/100 km 42.8 US mpg
51.4 UK mpg
18.2 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
125 g/km
Consumul de combustibil - urban (NEDC)
6.1 l/100 km 38.6 US mpg
46.3 UK mpg
16.4 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC)
4.2 l/100 km 56 US mpg
67.3 UK mpg
23.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt (NEDC)
4.9 l/100 km 48 US mpg
57.6 UK mpg
20.4 km/l
Emisii CO2 (NEDC)
112 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
8.8 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
8.8 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
8.4 sec
Viteza maximă
196 km/h 122 mph
Standardul ecologic
Euro 6-ISC-FCM
Raport greutate/putere
8.6 kg/CP, 115.9 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
5 kg/Nm, 201.6 Nm/tonă

Motorul

Putere
115 CP @ 5000-5500 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
115.1 CP/l
Cuplu
200 Nm @ 2000-3500 rot/min 148 lb.-ft. @ 2000-3500 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
DKRA, DKRF
Cilindree
999 cm3 60.96 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecţie directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
992 kg 2187 lbs.
Masă maximă autorizată
1380 kg 3042 lbs.
Încarcatura maxima
388 kg 855 lbs.
Volumul minim al portbagajului
251 l 8.9 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
959 l 33.9 cu. ft.
Volumul rezervorului
35 l 9.25 US gal | 7.7 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
50 kg 110 lbs.

Dimensiuni

Lungime
3600 mm 141.73 in.
Lăţime
1645 mm 64.76 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1910 mm 75.2 in.
Înălţime
1492 mm 58.74 in.
Ampatament
2412 mm 94.96 in.
Ecartament faţă
1412-1433 mm 55.59 - 56.42 in.
Ecartament spate
1408-1428 mm 55.43 - 56.22 in.
Diametrul minim al cercului de virare
9.8 m 32.15 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Arc elicoidal, Suspensie independentă cu arc elicoidal, Braț triunghiular
Suspensie spate
Suspensie independentă cu arc elicoidal
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor