
| De ce tip este caroseria, Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017)? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017) 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 7.7 l/100 km 30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Care este puterea motorului, Toyota Harrier SUV 2017 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 231 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Toyota Harrier SUV 2017 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 2.0 l 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2017 Toyota 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017) SUV 2017 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | Tracţiune integrală (4x4). Motor cu combustie interna. MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Care este lungimea vehiculului, 2017 Toyota Harrier SUV? | 4725 mm 186.02 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2017 Toyota Harrier SUV? | 1835 mm 72.24 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2017 Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017) 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 1700-1740 kg 3747.86 - 3836.04 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2017 Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017) 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 2015 kg 4442.31 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2017 Toyota Harrier III (XU60, facelift 2017) 2.0 T (231 Hp) 4WD ECT? | 6, cutie automată Super ECT |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Toyota |
| Model | Harrier |
| Generație | Harrier III (XU60, facelift 2017) |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 T (231 CP) 4WD ECT |
| Anul inceperii productiei | 2017 an |
| Anul opririi productiei | 2020 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Raport greutate/putere | 7.4 kg/CP, 135.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.9 kg/Nm, 205.9 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 231 CP @ 5200-5600 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 115.6 CP/l |
| Cuplu | 350 Nm @ 1650-4000 rot/min 258.15 lb.-ft. @ 1650-4000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 8AR-FTS |
| Volumul motorului | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm 3.39 in. |
| Cursa cilindrilor | 86 mm 3.39 in. |
| Raport de compresie | 10:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecție directă și injecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Distribuție | DOHC, Dual VVT-iW |
| Capacitate baie ulei | 4.9 l 5.18 US qt | 4.31 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.9 l 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1700-1740 kg 3747.86 - 3836.04 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2015 kg 4442.31 lbs. |
| Încarcatura maxima | 275-315 kg 606.27 - 694.46 lbs. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4725 mm 186.02 in. |
| Lăţime | 1835 mm 72.24 in. |
| Înălţime | 1690 mm 66.54 in. |
| Ampatament | 2660 mm 104.72 in. |
| Ecartament faţă | 1560 mm 61.42 in. |
| Ecartament spate | 1560 mm 61.42 in. |
| Garda la sol | 160 mm 6.3 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din față permanent, iar dacă este necesar prin ambreiajul comandat electric sau mecanic, roțile din spate sunt puse în mișcare. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată Super ECT |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | iades dublu |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/55 R18 100H; 235/50 R19 99V |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 18 ET45; 8J x 19 ET40 |