Acasă › Catalog auto › Tofas › Bravo › Bravo › 1.6 i 16V SX (103 CP)

TofasTofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 CP)1999, 2000, 2001: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

Specificații cheie

Tofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 CP) /Hatchback 1999 - 2001/
Ce tip de caroserie are Tofas Bravo?
Hatchback, 3 Uși, 5 scaune
Cât de rapid este 1999 Bravo 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
184 km/h | 114 mph
0-100 km/h: 11 sec
0-60 mph: 10.5 sec
Ce putere dezvoltă Tofas Bravo Hatchback 1999 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
103 CP, 142 Nm
105 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Tofas Bravo Hatchback 1999 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
1.6 l
1581 cm3
96.48 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 1999 Tofas 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Tofas Bravo Hatchback 1999 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 1999 Tofas Bravo Hatchback?
4025 mm
158.46 in.
Ce lățime are 1999 Tofas Bravo Hatchback?
1755 mm
69.09 in.
Ce masă proprie are 1999 Tofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
1050 kg
2315 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 1999 Tofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
1550 kg
3417 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 1999 Tofas Bravo Hatchback?
280 - 1030 l
9.9 - 36.4 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 1999 Tofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 Hp)?
5, cutie manuală
Tofas Bravo 1.6 i 16V SX (103 CP)
Comparație

Informații generale

Marcă
Model
Generație
Versiune (Motor)
1.6 i 16V SX (103 CP)
Începutul producției
1999
Sfârșitul producției
2001
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Hatchback
Număr de scaune
5
Număr de uși
3
Cauți Tofas Bravo la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
10.6 l/100 km 22.2 US mpg
26.6 UK mpg
9.4 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
6 l/100 km 39.2 US mpg
47.1 UK mpg
16.7 km/l
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
11 sec
Accelerație 0 - 62 mph
11 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
10.5 sec
Viteza maximă
184 km/h 114 mph
Raport greutate/putere
10.2 kg/CP, 98.1 CP/t
Raport greutate/Cuplu
7.4 kg/Nm, 135.2 Nm/t

Motorul

Putere
103 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
65.1 CP/l
Cuplu
142 Nm @ 4500 rot/min 105 lb.-ft. @ 4500 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Cilindree
1581 cm3 96.48 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
86.4 mm 3.4 in.
Cursa pistonului
67.4 mm 2.65 in.
Raport de compresie
10.2:1
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție multipunct
Aspirația motorului
Motor aspirat natural
Capacitate ulei motor
3.8 l 4.02 US qt | 3.34 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.4 l 6.76 US qt | 5.63 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1050 kg 2315 lbs.
Masă maximă autorizată
1550 kg 3417 lbs.
Încărcătura maximă
500 kg 1102 lbs.
Volumul minim al portbagajului
280 l 9.9 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1030 l 36.4 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4025 mm 158.46 in.
Lățime
1755 mm 69.09 in.
Înălțime
1420 mm 55.91 in.
Ampatament
2540 mm 100 in.
Ecartament față
1439 mm 56.65 in.
Ecartament spate
1441 mm 56.73 in.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
5 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Arc elicoidal
Suspensie spate
Arc elicoidal
Frâne față
Disc
Frâne spate
Tambur
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Hidraulică
Dimensiunea pneurilor