Acasă › Catalog auto › Renault › Trafic › Trafic II (Phase I) › 1.9 dCi (100 CP) L1H1

RenaultRenault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H12001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2001 Renault Trafic II (Phase I) - Fotografie 1
Renault Trafic II (Phase I) - Fotografie 2

Specificații cheie

Renault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1 /Minivan 2001 - 2006/
Ce tip de caroserie are Renault Trafic II (Phase I)?
Minivan, 4 Uși, 9 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
7.7 l/100 km
30.5 US mpg
36.7 UK mpg
13 km/l
Cât de ecologic este Renault Trafic 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
205 g/km CO2
Cât de rapid este 2001 Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
155 km/h | 96 mph
0-100 km/h: 14.9 sec
0-60 mph: 14.2 sec
Ce putere dezvoltă Renault Trafic Minivan 2001 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
100 CP, 240 Nm
177 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Renault Trafic Minivan 2001 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
1.9 l
1870 cm3
114.11 cu. in.
Ce tip de tracțiune are Renault Trafic II (Phase I) Minivan 2001 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2001 Renault Trafic Minivan?
4782 mm
188.27 in.
Ce lățime are 2001 Renault Trafic Minivan?
1904 mm
74.96 in.
Ce masă proprie are 2001 Renault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
1791 kg
3948 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2001 Renault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
2760 kg
6085 lbs.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2001 Renault Trafic II (Phase I) 1.9 dCi (100 CP) L1H1?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.9 dCi (100 CP) L1H1
Începutul producției
2001
Sfârșitul producției
2006
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Minivan
Număr de scaune
9
Număr de uși
4
Cauți Renault Trafic la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
9.3 l/100 km 25.3 US mpg
30.4 UK mpg
10.8 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
6.8 l/100 km 34.6 US mpg
41.5 UK mpg
14.7 km/l
Consumul de combustibil - mixt
7.7 l/100 km 30.5 US mpg
36.7 UK mpg
13 km/l
Emisii CO2
205 g/km
Tipul de combustibil
Motorină
Accelerație 0 - 100 km/h
14.9 sec
Accelerație 0 - 62 mph
14.9 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
14.2 sec
Viteza maximă
155 km/h 96 mph
Raport greutate/putere
17.9 kg/CP, 55.8 CP/t
Raport greutate/Cuplu
7.5 kg/Nm, 134 Nm/t

Motorul

Putere
100 CP @ 3500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
53.5 CP/l
Cuplu
240 Nm @ 2000 rot/min 177 lb.-ft. @ 2000 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
F9Q 760
Cilindree
1870 cm3 114.11 cu. in.
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
2
Sistem de injecție de combustibil
Diesel Common Rail
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
4.6 l 4.86 US qt | 4.05 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt

Volum și greutăți

Masă proprie
1791 kg 3948 lbs.
Masă maximă autorizată
2760 kg 6085 lbs.
Încărcătura maximă
969 kg 2136 lbs.
Volumul rezervorului
90 l 23.78 US gal | 19.8 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4782 mm 188.27 in.
Lățime
1904 mm 74.96 in.
Înălțime
1940 mm 76.38 in.
Ampatament
3098 mm 121.97 in.
Ecartament față
1615 mm 63.58 in.
Ecartament spate
1630 mm 64.17 in.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor