Acasă >> Catalog auto >> Renault >> Scenic >> Scenic IV (Phase II) >> 1.3 TCe (140 CP) EDC
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 CP) EDC /2020, 2021, 2022/

2020 Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 1
Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 2Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 3Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 4Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 5Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 6Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 7Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 8Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 9Renault Scenic IV (Phase II) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 CP) EDC /Minivan 2020 - 2022/

Ce tip de caroserie are Renault Scenic IV (Phase II)?
Minivan, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
5.7-5.8 l/100 km
41.3 - 40.6 US mpg
49.6 - 48.7 UK mpg
17.5 - 17.2 km/l
Cât de ecologic este Renault Scenic 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
147-156 g/km CO2
Euro 6d
Cât de rapid este 2020 Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
195 km/h | 121 mph
0-100 km/h: 9.7 sec
0-60 mph: 9.2 sec
Ce putere are Renault Scenic Minivan 2020 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
140 CP, 240 Nm
177 lb.-ft.
Ce cilindree are Renault Scenic Minivan 2020 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
1.3 l
1333 cm3
81.34 cu. in.
Câți cilindri are 2020 Renault 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
4, in linie
Ce sistem de transmisie are Renault Scenic IV (Phase II) Minivan 2020 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2020 Renault Scenic Minivan?
4407 mm
173.5 in.
Ce lățime are 2020 Renault Scenic Minivan?
1866 mm
73.46 in.
Ce masă proprie are 2020 Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
1450 kg
3197 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2020 Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
2044 kg
4506 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2020 Renault Scenic Minivan?
506 - 1554 l
17.9 - 54.9 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2020 Renault Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (140 Hp) EDC?
7, cutie automată EDC

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.3 TCe (140 CP) EDC
Începutul producției
Octombrie, 2020 an
Sfârșitul producției
Iulie, 2022 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Minivan
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Renault Scenic la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Emisii CO2 (WLTP)
147-156 g/km
Consumul de combustibil - urban (NEDC, WLTP echivalent)
6.6-6.8 l/100 km 35.6 - 34.6 US mpg
42.8 - 41.5 UK mpg
15.2 - 14.7 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC, WLTP echivalent)
5.1-5.2 l/100 km 46.1 - 45.2 US mpg
55.4 - 54.3 UK mpg
19.6 - 19.2 km/l
Consumul de combustibil - mixt (NEDC, WLTP echivalent)
5.7-5.8 l/100 km 41.3 - 40.6 US mpg
49.6 - 48.7 UK mpg
17.5 - 17.2 km/l
Emisii CO2 (NEDC, WLTP echivalent)
130-132 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
9.7 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
9.7 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
9.2 sec
Viteza maximă
195 km/h 121 mph
Standardul ecologic
Euro 6d
Raport greutate/putere
10.4 kg/CP, 96.6 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
6 kg/Nm, 165.5 Nm/tonă

Motorul

Putere
140 CP @ 5000 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
105 CP/l
Cuplu
240 Nm @ 1600 rot/min 177 lb.-ft. @ 1600 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
H5Ht
Cilindree
1333 cm3 81.34 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecţie directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1450 kg 3197 lbs.
Masă maximă autorizată
2044 kg 4506 lbs.
Încarcatura maxima
594 kg 1310 lbs.
Volumul minim al portbagajului
506 l 17.9 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1554 l 54.9 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (8%)
1500 kg 3307 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1500 kg 3307 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
750 kg 1653 lbs.
Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4407 mm 173.5 in.
Lăţime
1866 mm 73.46 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2128 mm 83.78 in.
Înălţime
1653 mm 65.08 in.
Ampatament
2734 mm 107.64 in.
Garda la sol
170 mm 6.69 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.18 m 36.68 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
7 trepte, cutie automată EDC
Suspensie față
Independentă, tip McPherson, Stabilizator transversal
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate, 320 mm
Frâne spate
Disc, 290 mm
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor