Acasă >> Catalog auto >> Renault >> Scenic >> Grand Scenic IV (Phase II) >> 1.3 TCe (115 CP) 7 Seat
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 CP) 7 Seat /2020, 2021, 2022, 2023/

2020 Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 1
Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 2Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 3Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 4Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 5Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 6Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 7Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 8Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 9Renault Grand Scenic IV (Phase II) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 CP) 7 Seat /Minivan 2020 - 2023/

Ce tip de caroserie are Renault Grand Scenic IV (Phase II)?
Minivan, 5 Uşi, 7 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
5.9-6.1 l/100 km
39.9 - 38.6 US mpg
47.9 - 46.3 UK mpg
16.9 - 16.4 km/l
Cât de ecologic este Renault Scenic 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
143-154 g/km CO2
Euro 6d
Cât de rapid este 2020 Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
182 km/h | 113 mph
0-100 km/h: 11.2 sec
0-60 mph: 10.6 sec
Ce putere are Renault Scenic Minivan 2020 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
115 CP, 240 Nm
177 lb.-ft.
Ce cilindree are Renault Scenic Minivan 2020 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
1.3 l
1333 cm3
81.34 cu. in.
Câți cilindri are 2020 Renault 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
4, in linie
Ce sistem de transmisie are Renault Grand Scenic IV (Phase II) Minivan 2020 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2020 Renault Scenic Minivan?
4635 mm
182.48 in.
Ce lățime are 2020 Renault Scenic Minivan?
1866 mm
73.46 in.
Ce masă proprie are 2020 Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
1490 kg
3285 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2020 Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
2228 kg
4912 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2020 Renault Scenic Minivan?
189 - 1737 l
6.7 - 61.3 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2020 Renault Grand Scenic IV (Phase II) 1.3 TCe (115 Hp) 7 Seat?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.3 TCe (115 CP) 7 Seat
Începutul producției
Octombrie, 2020 an
Sfârșitul producției
Martie, 2023 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Minivan
Număr de scaune
7
Număr de uşi
5
Cauți Renault Scenic la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Emisii CO2 (WLTP)
143-154 g/km
Consumul de combustibil - urban (NEDC, WLTP echivalent)
7.4-7.6 l/100 km 31.8 - 30.9 US mpg
38.2 - 37.2 UK mpg
13.5 - 13.2 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC, WLTP echivalent)
5-5.2 l/100 km 47 - 45.2 US mpg
56.5 - 54.3 UK mpg
20 - 19.2 km/l
Consumul de combustibil - mixt (NEDC, WLTP echivalent)
5.9-6.1 l/100 km 39.9 - 38.6 US mpg
47.9 - 46.3 UK mpg
16.9 - 16.4 km/l
Emisii CO2 (NEDC, WLTP echivalent)
135-139 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
11.2 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
11.2 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
10.6 sec
Viteza maximă
182 km/h 113 mph
Standardul ecologic
Euro 6d
Raport greutate/putere
13 kg/CP, 77.2 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
6.2 kg/Nm, 161.1 Nm/tonă

Motorul

Putere
115 CP @ 4500 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
86.3 CP/l
Cuplu
240 Nm @ 1600 rot/min 177 lb.-ft. @ 1600 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
H5Ht
Cilindree
1333 cm3 81.34 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
in linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecţie directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt
Specificația uleiului de motor
Lichid de răcire
6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1490 kg 3285 lbs.
Masă maximă autorizată
2228 kg 4912 lbs.
Încarcatura maxima
738 kg 1627 lbs.
Volumul minim al portbagajului
189 l 6.7 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1737 l 61.3 cu. ft.
Volumul rezervorului
53 l 14 US gal | 11.66 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (8%)
1500 kg 3307 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1500 kg 3307 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
750 kg 1653 lbs.
Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4635 mm 182.48 in.
Lăţime
1866 mm 73.46 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2128 mm 83.78 in.
Înălţime
1655 mm 65.16 in.
Ampatament
2804 mm 110.39 in.
Garda la sol
159 mm 6.26 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.39 m 37.37 ft.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson, Stabilizator transversal
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate, 320 mm
Frâne spate
Disc, 290 mm
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecţie
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor