Acasă › Catalog auto › Renault › Captur › Captur (facelift 2017) › 1.3 TCe (130 CP) FAP

RenaultRenault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 CP) FAP2018, 2019: specificații, Consumul de combustibil, Dimensiuni

2017 Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 1
Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 2Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 3Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 4Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 5Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 6Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 7Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 8Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 9Renault Captur (facelift 2017) - Fotografie 10

Specificații cheie

Renault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 CP) FAP /Crossover 2018 - 2019/
Ce tip de caroserie are Renault Captur (facelift 2017)?
Crossover, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Renault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
5.6 l/100 km
42 US mpg
50.4 UK mpg
17.9 km/l
Cât de ecologic este Renault Captur 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
128 g/km CO2
Euro 6d - TEMP
Cât de rapid este 2018 Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
200 km/h | 124 mph
0-100 km/h: 10.2 sec
0-60 mph: 9.7 sec
Ce putere dezvoltă Renault Captur Crossover 2018 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
130 CP, 220 Nm
162 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Renault Captur Crossover 2018 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
1.3 l
1333 cm3
81.34 cu. in.
Ce tip de tracțiune are Renault Captur (facelift 2017) Crossover 2018 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
Tracțiune față. MAI. Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2018 Renault Captur Crossover?
4122 mm
162.28 in.
Ce lățime are 2018 Renault Captur Crossover?
1778 mm
70 in.
Ce masă proprie are 2018 Renault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
1251 kg
2758 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2018 Renault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
1729 kg
3812 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2018 Renault Captur Crossover?
377 - 1235 l
13.3 - 43.6 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2018 Renault Captur (facelift 2017) 1.3 TCe (130 Hp) FAP?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.3 TCe (130 CP) FAP
Începutul producției
2018
Sfârșitul producției
2019
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Crossover
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Renault Captur la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
7.1 l/100 km 33.1 US mpg
39.8 UK mpg
14.1 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.8 l/100 km 49 US mpg
58.9 UK mpg
20.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt
5.6 l/100 km 42 US mpg
50.4 UK mpg
17.9 km/l
Emisii CO2
128 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
10.2 sec
Accelerație 0 - 62 mph
10.2 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
9.7 sec
Viteza maximă
200 km/h 124 mph
Standardul ecologic
Euro 6d - TEMP
Raport greutate/putere
9.6 kg/CP, 103.9 CP/t
Raport greutate/Cuplu
5.7 kg/Nm, 175.9 Nm/t

Motorul

Putere
130 CP @ 5000 rot/min
Putere pe litru de cilindree
97.5 CP/l
Cuplu
220 Nm @ 1500 rot/min 162 lb.-ft. @ 1500 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
H5H 470
Cilindree
1333 cm3 81.34 cu. in.
Configurația motorului
În linie
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1251 kg 2758 lbs.
Masă maximă autorizată
1729 kg 3812 lbs.
Încărcătura maximă
478 kg 1054 lbs.
Volumul minim al portbagajului
377 l 13.3 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1235 l 43.6 cu. ft.
Volumul rezervorului
45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal
Masă maximă de încărcare a plafonului
80 kg 176 lbs.
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
660 kg 1455 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
75 kg 165 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4122 mm 162.28 in.
Lățime
1778 mm 70 in.
Lățime inclusiv oglinzile
1958 mm 77.09 in.
Înălțime
1566 mm 61.65 in.
Ampatament
2606 mm 102.6 in.
Ecartament față
1531 mm 60.28 in.
Ecartament spate
1516 mm 59.69 in.
Consolă frontală
866 mm 34.09 in.
Consolă spate
650 mm 25.59 in.
Garda la sol
170 mm 6.69 in.
Diametrul minim al cercului de virare
10.4 m 34.12 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică