
| De ce tip este caroseria, Peugeot 407 SW (Phase I, 2004)? | Combi, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de rapidă este mașina, 2004 407 SW (Phase I, 2004) 1.6 HDi (109 Hp)? | 189 km/h | 117.44 mph 0-100 km/h: 13.4 sec 0-60 mph: 12.7 sec |
| Care este puterea motorului, Peugeot 407 Combi 2004 1.6 HDi (109 Hp)? | 109 CP, 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Peugeot 407 Combi 2004 1.6 HDi (109 Hp)? | 1.6 l 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2004 Peugeot 1.6 HDi (109 Hp)? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Peugeot 407 SW (Phase I, 2004) Combi 2004 1.6 HDi (109 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2004 Peugeot 407 Combi? | 4763 mm 187.52 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2004 Peugeot 407 Combi? | 1811 mm 71.3 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2004 Peugeot 407 SW (Phase I, 2004) 1.6 HDi (109 Hp)? | 1495 kg 3295.91 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2004 Peugeot 407 SW (Phase I, 2004) 1.6 HDi (109 Hp)? | 2125 kg 4684.82 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2004 Peugeot 407 Combi? | 489 l 17.27 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2004 Peugeot 407 SW (Phase I, 2004) 1.6 HDi (109 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Marcă | Peugeot |
|---|---|
| Model | 407 |
| Generație | 407 SW (Phase I, 2004) |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 HDi (109 CP) |
| Anul inceperii productiei | 2004 an |
| Anul opririi productiei | 2008 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - urban | 7.2 l/100 km
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban | 4.7 l/100 km
50 US mpg 60.1 UK mpg 21.3 km/l |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 13.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 13.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 12.7 sec |
| Viteza maximă | 189 km/h 117.44 mph |
| Raport greutate/putere | 13.7 kg/CP, 72.9 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.8 kg/Nm, 173.9 Nm/tonă |
| Putere | 109 CP @ 4000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 69.9 CP/l |
| Cuplu | 260 Nm @ 1750 rot/min 191.77 lb.-ft. @ 1750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 9HZ DV6TED4 |
| Volumul motorului | 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm 2.95 in. |
| Cursa cilindrilor | 88.3 mm 3.48 in. |
| Raport de compresie | 17.6:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 3.75 l 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.2 l 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Masă proprie | 1495 kg 3295.91 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2125 kg 4684.82 lbs. |
| Încarcatura maxima | 630 kg 1388.91 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 489 l 17.27 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Lungime | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1811 mm 71.3 in. |
| Înălţime | 1486 mm 58.5 in. |
| Ampatament | 2725 mm 107.28 in. |
| Ecartament faţă | 1554 mm 61.18 in. |
| Ecartament spate | 1510 mm 59.45 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | Amortizor cu arc |
| Suspensie spate (rear suspension) | stand coborat |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Dimensiunea pneurilor | 205/60 R16 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J X 16 |